Олексій Кучеренко: Потрібно законними механізмами регулювати ціни на газ та електроенергію

До опалювального сезону необхідно було готуватися відразу, як закінчився попередній – у квітні 2021.

А зараз «ой, вугілля немає!», та зараз вже запізно. Не будуть завантажені теплові станції. Відповідно, ми змушені будемо імпортувати електроенергію з Білорусії та Росії! Це наслідок політики в енергетиці та ознака того, що в нас буде біда.

Меморандум з мерами – це «фільчина грамота». Ми зареєстрували проєкт постанови, а не «меморандум». Де на підставі законів вимагаємо визнання кризової ситуації. Тоді законними механізмами зможемо регулювати ціни на газ та електроенергію, допомагати бізнесу.

Юлія Тимошенко також пояснила нашу позицію: «Ми підготували проєкт постанови, який базується на рекомендаціях Єврокомісії, де ми по пунктах виклали, що треба робити, щоб вийти з кризи. Також ми внесли законопроєкт про зменшення податку на додану вартість до рівня 5%, і це дасть нам можливість суттєво здешевити енергоносії. Ми подали законопроєкт №4680, який віддає дешевий український газ населенню, бюджетній сфері, промисловцям. Все чітко прописано для того, щоб врятувати країну».

«Сьогодні ціна на газ фактично встановлюється рішенням уряду, а також спеціальною комісією, де членів призначає президент своїм указом. Нам достатньо двох тижнів, щоб поставити справедливу ціну на газ і віддати його не посередникам, а людям. Треба прибрати цих посередників, які наживаються на людській біді. Я очікувала цього від президента, і це найшвидше рішення, яке можна ухвалити, якщо ти служиш людям, а не продовжуєш корупцію», – резюмувала лідер «Батьківщини».

Олексій Кучеренко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова