Олексій Кучеренко: Ціна на газ не може залежати від примх чиновників «Нафтогазу»

«Нафтогаз» вдвічі збільшив витрати на своє утримання, яке оплатять зі своїх кишень українці у вигляді тарифів на газ, опалення та гарячу воду. Не може ціна на газ братися «зі стелі» чи бути примхою чиновників «Нафтогазу», вона має бути економічно обґрунтованою.

На цьому під час брифінгу наголосив народний депутат від ВО «Батьківщина» Олексій Кучеренко.

За його словами, ухвалений вчора закон 3508-д не вирішив ключової проблеми – невідомо, якою буде ціна на газ і тарифне регулювання. Документ лише тимчасово вирішив проблему старих боргів, їх реструктуризували, частину списали, щоб теплокомуненерго могли готуватися до зими.

«Фракція «Батьківщина» та інші депутати запропонували цілком конкретну правку – ціна на газ, який постачається для теплокомуненерго і населення, має формуватися за простою формулою: собівартість газу компанії «Укргазвидобування» плюс рентабельність. Однак зал її не підтримав, тому що зараз в Україні побудована шахрайська корупційна схема, яка дозволяє монополії НАК «Нафтогаз» купувати цей відносно дешевий газ і перепродавати його українцям з потрійною націнкою», – обурився народний депутат.

Для порівняння: собівартість газу «Укргазвидобування» складає 2 гривні 60 копійок, а посередник НАК «Нафтогаз» виставляє українцям його за ціною 8 гривень. Як зауважив Олексій Кучеренко, особливо обурює цинізм цієї монополії, яка вдвічі збільшила витрати на утримання свого апарату, – до 6 мільярдів гривень.

«Все просто: 1,2 мільярда – на послуги зовнішніх юристів й аудиторів, 2,6 мільярда – на заробітну платню, 2 мільярди – на «інше».  І це все ми з вами будемо вимушені сплатити в тарифах на газ, тепло і гарячу воду. А ще я нагадую, що через два тижні підвищиться ціна на електроенергію – приблизно до 3,5 гривень за кВт/год. Це цинічна схема обкрадання людей через монополії – в першу чергу, через НАК «Нафтогаз». Готуйтеся до боротьби, українці», – закликав народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова