Олексій Кучеренко: Чому «атомні» гроші не доходять до атомників?

Про корупційні оборудки в енергетиці сьогодні відомо всій країні.

Вчорашні обшуки детективами НАБУ в компанії Енергоатом вже здається нікого не здивували. Думаю, вже всі зрозуміли, що ця корупція і добре спланований безлад неможливі без керівної ролі головного регулятора цього ринку – НКРЕКП. Всі державні компанії стали гіперзбитковими – Енергоатом, Укренерго, Центренерго, ДП Гарпок.

Особливо жахливо виглядає ситуація коли розумієш, що в керівництво атомної енергокомпанії входять такі відомі комерсанти з російським корінням як Яков Хартмут. Сумно відомий мешканцям будинку по вул. Саксаганського, які декілька років не могли його скинути з посади Голови ОСББ, яку він перетворив на банальну годівницю.

4 лютого ми побачили, як спрацювало пролобійоване схематозним НКРЕКП нібито на користь Енергоатому рішення про перерозподіл коштів державних банків. «Гарантований покупець» виплатив 900 мільйонів гривень не тільки «зеленим» електростанціям, а ще й Енергоатому.

Вже можна й не згадувати, що держбанки давали кошти для виплати боргів лише підприємствам зеленої енергетики. На це закрили очі, щоб фінансово допомогти атомній компанії країни вилізти з боргів.

Та чи допоміг майже мільярд гривень державних банків зменшити заборгованість держави перед «Енергоатомом»? На жаль, ні!

Майже всі отримані кошти керівництво Енергоатому списало на погашення різних штрафів та пені, які вони самі й придумали. Це означає, що борг не зменшився, як цього обіцяли.

Я передчуваю, як корупціонери продовжать кричати про збитки, величезні борги, а тим часом малювати нові штрафи та пені. Щоб вимагати більше грошей від держави, які підуть не на ремонти, зарплати чи ядерне паливо, а в чиїсь конкретні кишені.

Після таких оборудок та вчорашнього візиту детективів НАБУ в Енергоатом будь-які виплати старих боргів треба тимчасово призупинити, щоб не допустити розкрадання коштів держбанків.

Олексій Кучеренко, депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова