Олександра Кужель: Українська наука має бути гідним партнером в науковій співпраці

Безперечно, наша фракція підтримує ратифікацію Угоди між Україною і Сполученими Штатами в сфері науки. Це дуже важливо.

Але хотілось би окрім ратифікації, щоб український уряд, українські державники і українські парламентарії через бюджет підтримали нашу українську науку, щоб вона була гідним партнером в науковій співпраці, а не молодшим братом в частині наукових розробок.

Нещодавно мала декілька зустрічей з нашими науковцями Академії наук, які їздять до Китаю і продають ті розробки, які вони здійснили за державний кошт, які фінансувались з державного бюджету, але, перепрошую, жодної копійки не повертається в Україну. Це вже наче приватні наукові розробки.

Є ще один з головних аспектів. Країна не буде мати ні науки, ні майбутнього, якщо нема у неї системи підготовки профтехосвіти.

Звертаю увагу всіх депутатів. Маю дані про фінансування професійно-технічної освіти до кінця цього року в Дніпропетровській області. Цифри вражаючі. Вже звернулась офіційними листами до уряду і безпосередньо Міністерства освіти. Профтехосвіта профінансована на половину від необхідного (мМаксимально – 58%), забезпечена проплата за послуги ЖКГ, тобто діти з наступом холодів або змерзнуть в неопалюваних класах та аудиторіях, або припинять процес навчання.

Шановні урядовці! Беріть на себе відповідальність за стратегічний розвиток промисловості і негайно підтримайте профтехосвіту, фінансування якої, нагадаю, зупинило вето президента на закони, які ми одностайно ухвалили в цій залі ще минулого року.

 Олександра Кужель, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова