Не викликає жодного сумніву сам факт необхідності реформувати практично збанкрутілу пенсійну систему, але в запропонованих урядом ініціативах реформи нема.
Неприпустимою є ситуація, за якої жоден депутат, жоден громадянин України не були ознайомлені з текстом ініціатив, запропонованих урядом.
Але я себе відчуваю чужою в цій країні, пане представник Світового банку. Ви читали цей закон? Я – ні, жоден депутат його не читав. А нас обирав український народ і ми несемо відповідальність за нього.
Не викликає жодного сумніву сам факт необхідності реформувати практично збанкрутілу пенсійну систему, але реформи нема.
Як ви дивитесь молоді в очі? Чому ви зараз не говорите, що навіть сплачуючи внески із зарплати в 10 тис. грн, молодь ніколи не отримає гідну пенсію.
Треба терміново запроваджувати 2 і 3 накопичувальні рівні, що створять потужну систему збереження та примноження коштів тих, хто сьогодні працює.
Запропоновані урядові ініціативи – це не що інше, як виконання вимог нині діючих законів, що законодавчо зобов’язують владу проводити щорічне осучаснення пенсій і які не виконувались протягом п’яти років.
Я вважаю, що уряд, який не проводить осучаснення пенсій, треба притягувати до кримінальної відповідальності. Осучаснення пенсій – це вимога діючих законів, вони не припиняли свою дію, але уряд їх не виконує і не несе за це жодної відповідальності.
Пенсійні накопичувальні фонди враховують сучасні українські реалії – слабкість фондового ринку та сумний досвід роботи пенсійного фонду НБУ, що опинився на межі банкрутства внаслідок шахрайських дій його попереднього керівництва.
І тому я пропоную дозволити в Україні працювати іноземним пенсійним компаніям, поставивши свої регламентні вимоги і вимагаючи 100% страхування в європейських фондах.
На мою думку, такий підхід дозволить зараз направити всі сили на підтримку діючого пенсіонера й створить умови, за яких держава забезпечить майбутнє молоді і, як наслідок, майбутнє держави.
Олександра Кужель, народний депутат від «Батьківщини», 7 червня 2017р.