Чинна влада провела не пенсійну реформу, а осучаснення, при цьому це не допоможе подолати бідність, адже надбавки до пенсій з’їсть інфляція та перерахунок субсидій.
Таку думку висловила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.
«Коли люди чують, що хтось отримує в державному секторі 200 тис., 400 тис., 8 трлн євро хтось має в офшорах, а ті, хто відпрацював усе життя, зараз жебракують і після «реформи» отримують 300-400 грн. до пенсії, – це породжує відчуття несправедливості», – зауважила вона.
Звертаючись до присутнього в студії міністра соціальної політики, Олександра Кужель продемонструвала йому купу листів, які щодня надходять до депутатів і в яких люди висловлюють обурення та розчарування після отримання прибавки до пенсій: «Показую вам листи лише за один день від пенсіонерів, які криком кричать, вони не задоволені, вони не вірять, вони не можуть зрозуміти цієї реформи».
Депутат від нагадала, що «Батьківщина» не підтримала запропоновану урядом так звану пенсійну реформу, бо не було враховано три принципові вимоги, на яких наполягала фракція.
«Три пункти, які не були враховані, стали для нас вирішальними, коли ми ухвалювали рішення про те, щоб не голосувати. Перше – це зменшення коефіцієнту з 1,35 на 1. Друге – це індексація, яку в законі передбачили на рівні лише 50%. Третє – це вимога щодо відповідності розміру мінімальної пенсії мінімальній зарплаті 3200», – пояснила парламентар.
Разом з тим, Олександра Кужель переконана, що через деякий час уряд переконається у необхідності збільшення коефіцієнту та перегляне свою позицію.
«На сьогоднішній день я впевнена, що через деякий час міністр прийде в Верховну Раду з внесенням змін з впровадженням коефіцієнту, але не для всіх, а для тих, хто мав упродовж життя маленьку заробітну плату. Це селяни, це медичний персонал, та інші, які з коефіцієнтом 1 з жебрацтва просто не піднімуться», – сказала депутат.
Також політик наголосила на тому, що завдяки «Батьківщині» законопроект про осучаснення було доповнено надзвичайно важливими нормами, які спочатку в тексті були відсутні стосовно обрахування страхового стажу. Це, зокрема, норми зарахування до страхового стажу періодів навчання у вишах, перебування на спрощеній системі оподаткування і фіксованому податку.
При цьому Олександра Кужель наголосила, що головним пріоритетом у вирішенні проблем з пенсійним забезпеченням мають стати не заходи, спрямовані на підвищення податків, а кроки з створення нових робочих місць і підтримки малого та середнього бізнесу, який забезпечує масштабну зайнятість людей та надає їм можливість самостійно заробляти собі на життя і сплачувати ЄСВ.