Олександра Кужель просить президента захистити КП «Південне» від рейдерства

Народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель звернулась до Президента Петра Порошенка із проханням захистити конструкторське бюро «Південне» від рейдерства.

Про це політик заявила сьогодні на брифінгу у Верховній Раді.

«Під час Революції Гідності ми з вами обіцяли, що всі рейдерські захоплення, які відбулись за часів Януковича, будуть розглянуті, і ця власність буде справедливо повернена. Я прошу вашої підтримки і захисту для державного конструкторського бюро «Південне» у Дніпропетровську. Це останній діамант в короні Україні і стратегічне  бюджетоутворююче підприємство. І зараз щодо нього йде рейдерське захоплення», – наголосила народний депутат.

За словами Кужель, до рейдерства причетний також народний депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук, який разом з головою космічного агентства приїжджав на підприємство і допомагав усунути з посади генерального конструктора агентства.

«Пане президенте, КП «Південне» – це державне секретне підприємство, це інтелект нації! Станьте на захист «Південного», зупиніть рейдерів. Бо я вам обіцяю, що вся фракція «Батьківщина», усі працівники бюро стануть на захист державної власності», – наголосила вона.

На думку народного депутата, сьогодні заради збереження державної власності КБ «Південне» доцільно об’єднати в один державний  концерн з ДП «Південне», яке теж навмисно доводять до банкрутства.

Для наведення порядку вона звернулась до президента з проханням відсторонити від посади нефахового керівника КБ «Південне» М.Янгеля  та поновити на посаді О.Дегтярьова.

«Очолювати такі масштабні концерни не можуть «шарікови»! Генеральний конструктор має вирости там, де будується сьогодні інтелект нації», – пояснила вона.

Депутат просить главу держави втрутитись у складну ситуацію довкола міжнародного проекту «Циклон-4». Вона звернула увагу на те, що уряд та Космічне агентство не реагують на звернення працівників КБ «Південне», які просять негайно юридично відстояти право на отримання штрафних санкцій у зв’язку з розірванням Бразилією контракту з Україною за проектом «Циклон-4».

За словами народного депутата, Україна втратить 600 млн доларів, якщо держава не втрутиться у ситуацію. Наразі залишився тиждень, щоб пред’явити відповідні фінансові претензії.

Кужель нагадала, що в 2003 році Україна підписала договір з Бразилією на суму понад 400 млн доларів щодо використання ракети-носія «Циклон-4» та створила міжнародну компанію «Алкантара Циклон Спейс», однак Бразилія відмовилась від цього контракту.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова