Олександра Кужель: Пенсійна реформа як рекламний хід Гройсмана

Пенсійна реформа, яку готує Кабінет Міністрів України на чолі із прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, є недолугою та такою, що погіршить соціально-економічне становище населення.

Натомість, в Україні доцільно почати запроваджувати накопичувальну систему пенсійного забезпечення.

Те, що було представлено в парламенті, – це навіть не презентація пенсійної реформи , оскільки презентація – це коли представлено законопроект, під який проведено всі макроекономічні і, передусім, демографічні розрахунки.

За своєю суттю це був рекламний хід майбутнього кандидата у президенти, тому що пенсійна реформа передбачатиме реальне збільшення пенсій лише для 5 млн. осіб у розмірі від 200 до 500 грн.

Так, це великі гроші для людей, які будуть йому вдячні.

На мою думку, майбутнім кандидатом в президенти було публічно здійснено гарний крок , спрямований на здобування підтримки серед зубожілої частини пенсіонерів.

Але, якщо взяти покоління «50 років» і молодь, то там – яма. Тому що трудовий стаж – це ваша трудова книжка, страховий – це сплачені страхові внески. А 25 і 35 страхового стажу – це є майже неможливим. Якщо ви не маєте страхового стажу, то ви будете іти на пенсію і, можливо, отримувати мінімальну пенсію, якщо «дотягнете» до 65 років, а не 60.

Відповідно до чинного законодавства, пенсію населенню розраховують відповідно до коефіцієнта 1,6 (60% від заробітної плати), а у запропонованій концепції передбачено застосування коефіцієнта 1,35.

Треба чесно говорити: майбутні покоління за сплачені ними страхові внески будуть отримувати меншу пенсію, аніж сьогодні нараховують пенсіонерам. Якщо взагалі хоч щось отримають.

Окрім передвиборчих піар-ходів, має бути державницька відповідальність.

У законі необхідно виписати пряму норму закону, що в Україні можуть розпочати діяти іноземні пенсійні фонди, які мають гарну історію, і забезпечують 100%-ву страховку.

І ще одне , про що мовчить уряд. Єдиним ефективним джерелом надходжень до пенсійного фонду є створення нових робочих місць, а не підвищення податкового тиску .

«Батьківщина» готова надати свої пропозиції уряду Володимира Гройсмана до законопроектів щодо пенсійної реформи.

Я запропонувала прем’єр-міністру сідати за стіл переговорів.

Слід говорити професійно, адже хто буде нести політичну відповідальність за ухвалення рішення?

Олександра Кужель, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 травня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова