Кулуарна розробка пенсійної реформи без залучення широкого кола представників українського народу, фахівців та експертів є неприпустимою в демократичному суспільстві.
Таку думку висловила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель в ефірі каналу «NewsОne», коментуючи намагання уряду протиснути через парламент голосування за так звану пенсійну реформу.
За її словами, розроблені в кабінетах чиновниками норми не можуть бути прийняті, якщо люди не підтримають ініціативи уряду та не внесуть свої пропозиції до одного з найважливіших законів.
«Зараз вони готують пенсійну реформу. Виступаючи в залі парламенту, я закликала урядовців: закінчуйте готувати її в ваших кабінетах, бо ухвалюватися вона буде у Верховній Раді і не «через коліно», адже це торкається безпосередньо кожної людини. Ми просто вимагаємо відкритих ефірів, публічних дискусій», – сказала народний депутат.
Олександра Кужель зазначила, що такий підхід відтворює радянську практику, схожу на видачу заробітної платні облігаціями, коли гроші просто вилучались державою у громадян: «Знаєте, що мені у спадок залишив мій батько? Він сказав: донечко, залишаю тобі дуже гарний спадок – отаку пачку облігацій внутрішньої позики, якими видавали зарплату в Радянському Союзі».
Народний депутат наголосила на неприпустимості ініціатив, запропонованих чиновниками. Адже помилковість рішень некваліфікованих, непрофесійних управлінців буде дуже дорого коштувати декільком поколінням, які втратять пенсійні заощадження і залишаться в старості без засобів для існування.
«Не торги і не особисті інтереси окремих осіб, не шантаж у пошуках необхідних голосів у сесійній залі мають лежати в основі ухвалення пенсійного законодавства, а тільки публічне обговорення в усіх без винятку регіонах України, узгодження кожного кроку, виважені рішення та вироблення суспільного консенсусу», – підсумувала Олександра Кужель.