Олександра Кужель: Норми, закладені в бюджеті-2018, відкидають значну частину українців за межу бідності

Про основні показники бюджету на 2018 рік народні депутати можуть дізнатися лише з інтерв’ю урядовців, адже на сайті Верховної Ради на даний момент текст законопроекту за №7000 «Проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік» відсутній.

Про це повідомила в ефірі каналу NewsOne член фракції «Батьківщина» Олександра Кужель.

«З того, що проголосили урядовці, важко скласти цілісну картину. Але вже зараз є підстави вважати, що цифри, закладені в кошторисі на наступний рік, свідчать не про зростання доходів значної частини українців, а про консервацію бідності», – сказала вона.

Народний депутат зазначила, що за словами міністра фінансів Олександра Данилюка, прожитковий мінімум з січня 2018 року планують встановити в розмірі 1 700 грн. А саме: прожитковий мінімум, який згідно з бюджетом 2017 на кінець року складає 1700 грн., буде основою для виплати пенсій всім, хто не має необхідного страхового стажу.

«Прошу звернути всіх увагу, що пан Данилюк оголосив прожитковий мінімум 1700 з якимось копійками. На сьогоднішній день, коли ми розглядали з паном Ревою всі правки до пенсійної реформи, внесені «Батьківщиною», він підтвердив, що мінімальна пенсія нараховується на рівні прожиткового мінімуму», – повідомила Олександра Кужель.

Вона назвала цю цифру неприйнятною, виходячи з того, що за словами того ж міністра соціальної політики, вартість споживчого кошику в поточному році дорівнює мінімальній зарплаті і складає 3200 грн.

За словами Олександри Кужель, ці та інші норми, закладені в бюджеті-2018, відкидають значну частину українців ще дальше за межу бідності і ставлять під сумнів можливість виживання.

Також депутат від «Батьківщини» наголосила на тому, що при детальному розгляді бюджету на наступний рік члени фракції будуть стежити за виконанням вимог закону «Про освіту», де завдяки правкам лідера фракції Юлії Тимошенко передбачені норми про встановлення посадового окладу вчителям на рівні трьох мінімальних заробітних плат та фінансування профтехосвіти за рахунок субвенції центрального органу виконавчої влади, а не місцевих бюджетів, як в цьому році.

Разом з тим, політик зазначила, що в так званій пенсійній реформі «Батьківщині» вдалось відстояти низку важливих для людей змін, що торкаються страхового стажу.

«В страховий стаж буде враховуватись строкова служба, період навчання в вищому навчальному закладі, декретні відпустки жінок. Для підприємців найважливіше, що ми відстояли, – з 1998 року по грудень цього року всі, хто працював на спрощеній системі , отримають стаж рік за рік», – пояснила Олександра Кужель.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова