Олександра Кужель: МОЗ має понести відповідальність за відсутність ліків і вакцин

Україна перерахувала ЮНІСЕФ майже 24 млн дол. на закупівлю вакцин для дітей, ліків проти гепатиту, ВІЛ та туберкульозу. Проте через дії Міністерства охорони здоров’я ці ліки так і не надійшли в Україну.

Про це повідомила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель, яка на запрошення ЮНІСЕФ разом із делегацією українських парламентарів відвідала Копенгаген з метою перевірки закупівлі ліків Україною.

«Члени делегації, серед яких був і співробітник НАБУ, отримали офіційні дані, з яких випливає: у той час, коли в країні не вистачає вакцин, на рахунках ЮНІСЕФ майже 24 млн дол., які Україна авансом перерахувала на закупівлю вакцин, ліків проти гепатиту, ВІЛ і туберкульозу. Однак внаслідок бездіяльності керівництва МОЗ ці кошти не витратили, а українці позбавлені можливості отримувати елементарну медичну допомогу», – обурилася вона.

Як пояснила Олександра Кужель, МОЗ не оформило замовлення, згідно з прописаними правилами та процедурами ЮНІСЕФ, до липня поточного року. Тепер, зазначила парламентарій, ліки зможуть поставити в Україну, у кращому випадку, у грудні 2018 року.

За інформацією, наданою представниками ЮНІСЕФ, наразі невикористаними є кошти у розмірі 1,8 млн дол. із 2015р., 11 млн дол. – із 2016р. та близько 11 млн дол. – із 2017р.

«Це навіть не корупція. Це злочин проти людяності, який вчиняє керівництво міністерства», – наголосила депутат від «Батьківщини».

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова