У 90-ті роки люди були без заробітної платні, без роботи, без трудових книжок. Усі інститути, заводи та підприємства припинили своє існування. Українці в цьому не винні – держава не надала їм можливості працювати та сплачувати страхові внески, люди виживали самотужки.
Мені здається, що ідеологи «реформи» навіть не уявляють, яка тоді була ситуація. 25 років страхового стажу для багатьох, хто пережив перебудови і становлення незалежної України – фантастика, нездійсненна мрія.
От читаю думки «експерта», адепта так званої пенсійної реформи. Він абсолютно серйозно стверджує, що очікувана тривалість життя в Україні для 25-30 річних становить 90-100 років. Це при тому, що за даними Мінздраву ця цифра дорівнює 73 роки. Звідки такі фантазії? Не можна розраховувати реформу, що торкається всіх громадян, на хворобливих уявленнях.
Потрібно зрозуміти одне: скільки б ви зараз не сплачували страхових внесків, ви будете отримувати в найкращому випадку – якщо взагалі будете – мінімальну пенсію.
Ми повинні ліквідувати Пенсійний фонд, базу його формування та поточні активи зарахувати до бюджету, і з бюджету сплачувати єдину державну пенсію. Також необхідно законодавчо передбачити можливість функціонування другого і третього рівня накопичувальної системи.
Але як відповідальна людина зазначу, що, враховуючи сумний досвід роботи вітчизняних ПФ, а особливо ганебну історію Пенсійного фонду НБУ, який перетворив гроші людей у сміттєві папери, я категорично проти того, щоб українці мали можливість вкладати гроші в вітчизняні пенсійні фонди без належної альтернативи.
Моя пропозиція – дозволити іноземним фондам працювати в Україні. Надати можливість фондам з відмінною репутацією, потужною історією і зі страхуванням внесків в європейських страхових компаніях допомагати людям вкладати в своє майбутнє.
Олександра Кужель, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 червня 2017р.