Олександра Кужель: Ми очікуємо від президента виконання його конституційних обов’язків

«Батьківщина» звернулась до президента з вимогою ввести воєнний стан на окупованій території.

Про це повідомила Олександра Кужель в ефірі телеканалу «NewsOne», коментуючи рішення влади щодо введення надзвичайного стану в енергетиці.

«Замість того, щоб займатись залякуванням населення, президент у відповідності з Конституцією, що передбачає введення режиму воєнного стану в разі збройної агресії, загрози нападу, небезпеки державній незалежності України та її територіальній цілісності, зобов’язаний видати відповідний указ», – уточнила вона.

Олександра Кужель зазначила, що якщо б з самого початку окупації та ведення військових дій на території Луганської та Донецької областей президент запровадив воєнний стан, то було б встановлено жорсткий контроль за переміщенням товарів, і тоді б склалась зовсім інша ситуація.

Народний депутат наголосила на тому, що надзвичайний стан в енергетиці – це похідна від бездіяльності владних інституцій, які, вимагаючи від громадян виконання законів, самі їх виконанням грубо нехтують.

«4 листопада 2014 року було прийнято рішення, яке є обов’язковим до виконання «Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави», в якому йдеться про забезпечення населення та житлово-комунального господарства газом вітчизняного видобутку. Також цим рішенням було дано доручення Кабміну невідкладно визначити додаткові заходи щодо створення в Україні конкурентного ринку вугілля, передбачивши ведення біржової форми торгівлі вугіллям на електронних майданчиках», – пояснила політик.

Олександра Кужель також нагадала, що в листопаді 2015 року вже була ситуація з блокуванням бойовиками постачання вугілля з окупованих територій в Україну.

«Але ніхто з влади не зробив жодних висновків, а головне – не вчинив жодних дій, спрямованих на диверсифікацію джерел постачання енергоносіїв та технологій, боротьби з криміналізацією та корумпованістю енергосфери як загрозами енергетичній безпеці держави», – обурилася представниця «Батьківщини».

Читайте також: 

Олександра Кужель: «Київенерго» нагло маніпулює народом

Юлія Тимошенко: Надзвичайний стан в енергетиці – це небажання влади припиняти корупційний бізнес на вугіллі

Іван Крулько: Для когось війна – це великі гроші, які можна заробити на схемі «Роттердам +»

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова