Олександра Кужель: «Батьківщина» не має морального права голосувати за законопроекти про реінтеграцію Донбасу

Розгляд реінтеграції Донбасу без повернення Україні Криму, як це пропонує президентський законопроект №7163 про деокупацію Донецької та Луганської областей, неможливий.

Таку думку в прямому ефірі телеканалу «112 Україна» висловила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«Обіцяли за три місяці закінчити війну, а ми вже на третій рік пішли. Це, на мій погляд, не по-державницькому. Якщо ми заявляємо всьому світу, що бачимо окуповані території  -Донецьк і Луганськ, тобто Крим і Донбас, то ми маємо говорити не про частини, а про цілісну територію», – сказала вона.

Олександра Кужель зауважила, що понад  2 роки тому до парламенту вносили законопроект про окуповані території, у якому Росія визнається агресором, а Донбас і Крим – окупованими територіями. Окрім того, в цьому документі, співавторами якого були депутати всіх фракцій, також прописано шляхи реінтеграції.

З огляду на це депутат від «Батьківщини» висловила здивування тим, що президент Порошенко, незважаючи на цей вже зареєстрований проект, вносить свої проекти закону.

На думку політика, треба було з першого дня, і депутати фракції про це заявляли,  спиратись на Будапештський меморандум.

«На сьогодні  не можна ні про що говорити, поки не відновлено кордон і не встановлено підпорядкованість українському законодавству», – додала вона.

Окрім того, парламентар зазначила, що в запропонованих президентом двох законопроектах є багато норм про штаби, про те, хто їх очолить та які матиме повноваження, але немає жодної згадки про людей, що живуть на цих окупованих територіях.

«Якби закони писались, виходячи з розуміння людської біди, а не з кількості штабів і скільки кому віддати влади,  може б і закони були кращими.  Необхідно детально документувати кожний факт злочину, кожний зруйнований будинок і знищений об’єкт  інфраструктури для представлення у Гаазькому трибуналі», – повідомила парламентар.

 

 

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова