Олександр Трохимець: YES, пані Тимошенко

Палка промова Юлії Тимошенко зачепила всіх – і прихильників, і критиків. Ще більше емоцій і в тих, і в інших викликала неспроможність модератора, ведучого BBC Hard Talk Стівена Сакура, «загнати» її своїми незручними запитаннями. Хоча таке бажання (чи завдання) з його боку було видно неозброєним оком.

Питання «кабальних» газових контрактів з Росією 2009-го року вже стало таким баяном, що соромно намагатися ним маніпулювати пересічному українському «політтехнологу». Не те, що іменитому британському журналісту.

Але гроші не пахнуть. Не пахли вони Манафорту. Не пахнуть і іншим.

Найсмішніше зараз читати «думки» «експертів» різного калібру, які в промові щодо ринкового, а не урядового регулювання цін на енергоносії, зокрема природний газ, чомусь вбачають свою перемогу. Мовляв, ми, громадський сектор, такі сильні у просуванні реформ, що навіть така консервативна Тимошенко почала говорити нашими словами.

Наївні…

По-перше, наївні, бо вважають себе громадським сектором. Панове! Громадський сектор – це коли функціонуєте за СВОЇ ВЛАСНІ КОШТИ. І коли реалізуєте СВОЇ ВЛАСНІ ІДЕЇ. А освоєння грантів на виконання завдань з підготовки громадської думки чи просуванні комусь потрібних законів – це, панове активісти, грантоїдством називається. Або паразитуванням.

По-друге, наївні, бо вважають, що їхні зусилля призводять до ухвалення тих чи інших законів. У Верховній Раді не голосуються закони просто так. Якщо депутати тиснуть зелену кнопку, то це комусь треба. Тому вважати своєю заслугою ухвалення законів «Про ринок природного газу», «Про ринок електричної енергії», «Про НКРЕКП» дуже наївно.

По-третє, наївні, тому що думають, що Тимошенко під їх тиском змінила свої погляди. Юлія Володимирівна завжди була за ринки. Але справжні ринки, а не зняття державного регулювання (читай – відповідальності) з монополій. «Укргазвидобування» зокрема.

До президентства Тимошенко залишилось трохи більше півроку. І тоді команда на чолі з нею зможе побудувати ефективне державне управління, яке приведе Україну до процвітання!

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook,  17 вересня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова