Останнім часом друзі і знайомі часто мене запитують, яку посаду в державі я обійматиму після перемоги Юлії Тимошенко на президентських виборах та чи балотуватимусь до Верховної Ради України.
По-перше, щодо будь-яких посад жодних розмов ні з самою Юлією Володимирівною, ні з її оточенням у мене не було. акі розмови я вважаю передчасними і безглуздими.
Сьогодні як член команди «Батьківщини» та радник Юлії Тимошенко своєю задачею бачу роботу у ввіреному мені напрямку – енергетиці. Де я буду найбільш ефективний у вже владній команді – буде зрозумілим після того, як вона займе перший кабінет на Банковій.
Наразі для мене головніше – це чітке розуміння, як має розвиватися енергетична галузь та люди, з якими я працюватиму для реалізації свого бачення такого розвитку. Коли майбутній президент довірить мені таку роботу.
Чи буду я балотуватися до Верховної Ради? Дійсно, у мене є такі політичні амбіції. І законотворча робота мені цікавіша, ніж, наприклад, виконавча влада чи місцеві адміністрації. Але депутатство для мене не є ціллю, за яку я готовий на все. Головне – це цінності, які становлять мій внутрішній стрижень.
Я точно знаю, які умови обрання мною політичної посади чи обрання депутатом неприйнятні.
1. Вибори по мажоритарному округу. По-перше, люди на місцях хочуть швидких легких рішень, яких не існує. Тому кандидат мажоритарного округу, як мінімум лукавить, а як максимум – відверто бреше людям. Це точно не про мене. Якщо я не можу допомогти – не даватиму марну надію. По-друге, вибори на мажоритарному окрузі – це змагання бюджетів. Я не збираюся витрачати мільйони на виборчий процес.
2. Якщо мої цінності не співпадатимуть з метою політичної сили, з якою я працюватиму. Для мене персоналії відіграють другорядну роль. Головне – ідеї і прагнення. Якщо ми дивимося в один бік і розмовляємо однією мовою, я готовий віддатися повністю роботі. Я знайомий з багатьма політиками різного масштабу. Мою найголовнішу цінність – верховенство права підтримали небагато. Юлія Тимошенко підтримала, пішовши разом відстоювати права споживачів в енергетиці до суду. Тому я з нею, а не там, де можна було б заробити великі гроші, використовуючи політичний вплив.
3. Якщо мені диктуватимуть, які рішення ухвалювати, я готовий працювати у команді на благо держави. Але за умови, коли мені не спускатимуть з гори готові рішення. Звичайно ж, я не кажу про повну автономію у державному апараті – державна політика має бути цілісною і узгодженою по напрямках. Але той, хто відповідає за певний напрям чи галузь, має самостійно ініціювати, узгоджувати і приймати рішення. І нести повну відповідальність за них. Як політичну, так і юридичну.
Якщо майбутній Президент Тимошенко довірить мені роботу над розвитком енергетичної галузі України – я зроблю все, аби українська енергетика працювала ефективно, залишаючись при цьому українською.
Якщо ж я не потраплю у політику в ролі посадової особи чи народного депутата, то маю чим в житті займатися. Розвиватиму енергетичний та юридичний бізнеси, якими займаюся та писатиму наукову роботу на здобуття наукового ступеню з права.
Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 16 червня 2018р.