Олександр Трохимець: Прозріння «реформаторів»

Коли ми з Юлією Тимошенко та фракцією «ВО «Батьківщина» у квітні минулого року говорили, що ніякого ринку електроенергії в Україні на сьогоднішньому етапі розвитку держави бути не може, нас називали найбільшими популістами та ворогами країни.

Наші аргументи були прості:

  1. Відсутня конкуренція на початковому етапі створення економічної цінності товару – у виробництві. Більше того, окремі види генерації не можуть бути конкурентами на ринку на фізичному рівні (атомна енергетика з тепловою).

Але нас не чули. Нам доказували, що «електроенергія – це такий самий товар, як пиво в магазині біля під’їзду власного будинку». Ми казали, що порівняння некоректне.

І от тепер «реформатори» самі кажуть, що порівнювати м`ясо та овочі норвезькі з електроенергією не можна!

  1. Ми казали, що небезпечно знімати державне регулювання з ціни на виробництво електроенергії в умовах монопольного стану 2 суб’єктів, які її виробляють (ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДТЕК).

Але нас не чули. Нам казали, що «вільний ринок» дасть змогу конкурувати тому самому ДТЕК з тим самим «Енергоатомом» (що є неможливим на фізичному рівні).

І от тепер «реформатори» визнають, що ми отримаємо «монопольний нерегульований ринок». Як приклад ми вже отримали «вільний ринок газу».

  1. Ми казали, що на сьогодні нема альтернативи державному регулюванню енергетичних ринків. І що проблема не в тому, ніби модель управління погана, а в тому, що держава (в особі президента Порошенка та його ставлеників) не може (або, швидше, не хоче) виконувати свою функцію прозорого регулювання енергетичними ринками.

Але нас знову звинувачували у популізмі. Навіть звучали звинувачення, що ми хочемо зберегти вплив державної влади на енергетичні ринки, щоб скористатися таким впливом під час президентства Юлії Тимошенко. А завдання «реформаторів» – вирвати кермо управління ринками з наших жадібних рук і віддати його… невидимій руці ринку!

І тут реформатори кажуть, «якщо є бажання влади, то будь-якого монополіста можна поставити на місце».

Треба було Андрій Герус (витяги з поста якого приведені нижче) своїм друзям із «Самопомочі», а особливо Лев Підлісецький це все розказати в березні минулого року. Може б вони ще тоді прозріли і не протягувати законопроект «Про ринок електричної енергії».

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 6 січня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова