Олександр Романовський: Проєкт бюджету на 2020 рік – очікувана чарівність чи отримане розчарування?

У проект Державного бюджету на 2020 рік закладено зростання ВВП на 3,3%, у 2021 році – на 3,6%, у 2022 році – на 4,1%.

Хоча я, як і багато з нас, бачив, що під час призначення новий прем’єр-міністр Олексій Гончарук говорив про 40% за 5 років. Або ж є стратегічний план – за 2022 і 2023 роки зробити стрибок відразу на 25-30%? Хочеться вірити, проте в світлі того, якими методами планують піднімати ВВП – продавши землі, продавши стратегічні підприємства, збільшивши податки – підстав немає.

Прожитковий мінімум пропонують підняти всього на 62 грн, тоді як в самому Кабінеті Міністрів визнають, що той повинен становити мінімум 4251 грн. Те ж саме і з мінімальною пенсією, яка, замість розрахункових 3094 грн, пропонується на рівні 1638 грн. До того ж не закладено ані механізмів реального зниження тарифів, ані підвищення соціальних стандартів, ані боротьби з офшорами.

Ми чекали і все ще чекаємо від нової влади інновацій в роботі та сподіваємося, що продовження старої політики Порошенка-Гройсмана, проти якої проголосували 75% українців, вже позаду.

Ймовірно, брак професійних кадрів у команді Зеленського, яку визнав навіть його соратник – колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк, дає про себе знати.

Що ж робити в такій ситуації? Насамперед варто проаналізувати пропозиції фракцій щодо змін до бюджету. Як приклад, програма «Новий Курс України». Адже там є відповіді на багато питань, і відповіді ці сформовані не тільки політиками, а експертами з міжнародним ім’ям.

Щоб прийняти дійсно пронародний бюджет, забезпечити зростання економіки, а не займатися проїданням останніх запасів, варто забути про політичну приналежність і спільними зусиллями прийняти продуманий і збалансований головний фінансовий план України на 2020 рік.

Олександр Романовський, в.о. голови Луганської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», 7 жовтня 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова