Олександр Романовський: Поверніть шахтарям зароблене, не вбивайте вугільну галузь!

Знову вугільну галузь України лихоманить, знову шахтарі Луганщини та інших регіонів змушені вдатися до крайніх заходів, до акцій протесту і страйків.

Неможливо працювати далі на ентузіазмі, за обіцянки, дивлячись, як через непрофесіоналізм або корумпованість посадовців державою закуповується втридорога імпортне вугілля, зокрема і з Росії, а енергетики постійно говорять про віялові відключення через нестачу «чорного золота»!

Уже кілька шахт на Луганщині практично призупинили свою роботу – знесилені і доведені до відчаю гірники відмовляються спускатися в забій, ризикувати життям, не отримуючи заробітної плати вже кілька місяців!

Наскільки мені відомо, заборгованість перед шахтарями «Лисичанськвугілля» становить близько 137 млн ​​грн, «Первомайсьвукугілля» – 150 млн грн Крім боргів по зарплаті на шахтах «Лисичанськвугілля» борг по ЄСВ становить 59,6 млн грн, плюс штрафи і пені – 92,6 млн грн, всього – 152,2 млн грн. По «Первомайськвугіллю» борг по ЄСВ – 23,9 млн грн, плюс штрафи і пені – 46 млн грн, всього – 69,9 млн грн. Наразі не відомо, коли будуть внесені анонсовані зміни до Держбюджету-2019 щодо додаткового фінансування вугільної галузі на 1 млрд грн. При тому, що спочатку мова велась про 1,3 млрд грн. А ці кошти планувалося використати зокрема і для погашення заборгованості із заробітної плати шахтарям.

Народний депутат від «Батьківщини», голова «Незалежної профспілки гірників України» Михайло Волинець зустрічався з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком. В уряді є розуміння проблеми, проте поки, схоже, немає розуміння, де взяти гроші і як далі розвивати вугільну галузь.

Тобто гроші на закупівлю імпортного вугілля є, а на підтримку власного видобутку – немає. Це шлях в нікуди!

Наша країна багата своїм вугіллям, запасів не на одну сотню років, і цими запасами необхідно правильно розпоряджатися! Але для цього потрібно, в першу чергу, не доводити до бідності і розпачу людей, які, ризикуючи життям і здоров’ям, добувають вугілля!

Я сподіваюся, що Уряд і Президент зроблять невідкладні заходи щодо вирішення ситуації, що склалася на шахтах України.

Олександр Романовський, в.о. голова Луганського обласного партійного осередку ВО «Батьківщина», 9 жовтня 2019 р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова