Прихильники ринку землі полюбляють наводити аргументом на свою користь те, що за Конституцією мають право вільно розпоряджатися своєю власністю, якою вони вважають власну земельну ділянку та землю в цілому.
Що ж, звернемося до Конституції України, а саме до статей 13 та 14. Там, по-перше, написано, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, газ, які знаходяться в межах території України, є об’єктами права власності українського народу. Зверніть увагу – не власністю, а об’єктами права власності. Також там сказано, що власність зобов’язує та не повинна використовуватися на шкоду людині й суспільству.
Чи несе шкоду нашій державі непродуманий ринок землі? Переконаний, що – так! Сільськогосподарська земля має найвищу цінність у світі. У зв’язку з тим, що такої землі обмежена кількість на планеті й тим, що на нас насувається продовольча криза, вона набуває ще більшої цінності. Розпродати її зараз, коли в країні немає нормальних законів та розуміння дійсної вартості землі – це просто дурість з боку України.
Навіщо взагалі людям роздали земельні паї? Щоб вони їх обробляли! А розпродати землю зараз хочуть ті, хто на ній жодного дня не працював! Такі люди ставлять під загрозу національні інтереси, а влада в турборежимі створює для цього сприятливі умови! Чи маємо ми допустити це? Якщо ми збираємося жити в Україні, то відповідь очевидна!
Олександр Романовський, керівник Луганської обласної партійної організації «Батьківщина», Facebook, 13 січня 2020 року.