Олександр Романовський: Касові апарати для всіх – з тіні в морок

Малий і середній бізнес – це опора будь-якої розвиненої держави, і Україна – не виняток.

Однак, в нашій податковій системі є багато недоліків, які відкривають шлях до різних маніпуляцій і зловживань. Але те, що збираються зробити зараз, ввівши всюди касові апарати, не підготувавши інформаційну та законодавчу базу, – це, на мій погляд, велика помилка.

Говорячи просто, на кожному ринковому лотку хочуть встановити касовий апарат. Таким чином, начебто намагаються проконтролювати справжній обіг коштів підприємців, проте фактично – нав’язують їм нові витрати та непередбачені проблеми.

Так, на перший погляд, зміни в законодавстві виглядають як захист прав споживачів. Однак, при цьому ніхто не захищає самих підприємців – ні від можливого свавілля податківців, ні від нечесних покупців.

У разі, якщо президент підпише законопроекти №1053-1 і №1073, Україна неминуче зіткнеться з черговим стрибком цін, масовим закриттям дрібного та середнього бізнесу, зростанням безробіття. Не кажучи вже про широкі можливості для рейдерства.

Я щиро сподіваюся, що Володимиру Зеленському вистачить політичної мудрості, щоб прислухатися до голосу розуму і відправити вищезгадані закони на доопрацювання. Реформи корисні тоді, коли ретельно проаналізовані всі ризики. Думаю, новій владі слід продумати всі наслідки і залучити експертів, щоб знайти шлях розвитку бізнесу, створення сприятливих умов, щоб працювати «в тіні» стало просто невигідно.

Олександр Романовський, в.о. голови Луганської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», 4 жовтня 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова