11 жовтня гірники Луганщини пікетували Луганську облдержадміністрацію.
Знову довели шахтарів до крайніх заходів. Проблема із заборгованістю по зарплаті виникла не вчора, не сьогодні – вона тягнеться вже кілька років. Питання навіть не до губернатора, якого призначили відносно недавно, а до обласних посадовців. Насамперед до керівника Департаменту промисловості та транспорту Сергія Шелеста, який регулярно отримував зарплату, проте не «ворушився» для того, щоб зарплату отримували люди, які щодня ризикують життям і добувають стратегічно важливе для нашої країни вугілля! У той час, як нелегальні шахти-«копанки» процвітали та процвітають.
Я щиро сподіваюся, що Президент, Кабінет міністрів, народні депутати нарешті з усією відповідальністю підійдуть до проблем вугільної галузі, до модернізації шахт, до стабілізації ситуації з виплатою заробітних плат і кадрових рішень щодо посад чиновників, які повинні тримати руку на пульсі і своєчасно реагувати, не доводячи до криз і страйків. Це і є, на мій погляд, новий підхід, коли кожен відповідальний керівник на своєму місці прописує стратегію, алгоритм здійснення даної стратегії, кінцевий результат і санкції в разі відсутності досягнення мети.
Якщо даний результат збігається зі стратегією влади, то він працює далі і втілює його в життя. Якщо немає, то чиновника потрібно міняти і не витрачати на його утримання гроші платників податків.
Олександр Романовський, в.о. голови Луганської обласної «Батьківщини», Facebook, 11 жовтня 2019 року.