Сьогодні продовжили розгляд проєкт Закону № 2194 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.
Дуже важко відстоювати кожну правку, коли провладна більшість проштовхує земельну реформу у вигідному для неї напрямку, незважаючи ні на народ, ні на Конституцію.
Стаття 13 Конституції України: Земля, її надра, водні, природні ресурси в межах території України є об’єктами права власності Українського народу.
Стаття 14 Конституції України: Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується.
Тобто ринок землі, продаж землі може бути відкритий лише серед українців та в середині України.
Якщо іноземець набуває (спадщина, звернення застави) у власність землю, він має її в стислі строки позбутися на користь українців, громади українців або держави Україна. Жодної згадки про можливість існування права власності на землю у іноземців у Конституції немає.!!!
Продати землю – це продати Батьківщину, це продати державу. Не може бути мови про продаж землі іноземцям та за посередництвом створення юридичних осіб. Тим більше, ставити питання продажу сільськогосподарської землі під час війни та пандемії – це ганебно і цинічно. Ба більше – це зрада, наруга над народом і державою. Це «демократичне» узаконення кріпосного права в Україні. Це втрата держави. Це знищення нації.
Наша фракція буде відстоювати кожну подану правку. Всі правки, які дійсно захищають фермера, сільгоспвиробників. Ми наполягаємо на проведенні референдуму, а потім прийнятті подібних проєктів.
Земля – це мати кожному з нас. Але пройдисвіти й матір на торги виставляють.
Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 березня 2021 року.