Олег Мейдич: Вільний доступ до українського правосуддя має бути і в наших громадян, які живуть на окупованих територіях

«Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними – це прописано в Конституції і має чітко виконуватися в реальному житті». 

Кожен громадянин України, де б він не проживав, має право звернутися до українських суддів за захистом своїх прав та свобод. На жаль, після анексії Криму та окупації частини Донецької та Луганської областей, процедура звернення до українського правосуддя ускладнилася.
І сьогодні на сьомому році анексії Криму ми нарешті спростили доступ до правосуддя громадянам, які проживають в окупованому Росією Криму, ухваливши законопроєкт
 №3️048 «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
Згідно з чинним законодавством розгляд судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, буде забезпечуватися судами міста Києва відповідної юрисдикції та інстанції.
Однак, дорога з Криму до Києва займає в середньому близько 15 годин. До того ж, необхідність бути присутніми в суді особисто може виникнути неодноразово, тому  громадяни України, які проживають на окупованій території АР Крим, тепер зможуть звертатися до будь-якого суду в Херсонської області для розгляду цивільної справи або ж із клопотанням до суду міста Києва про передання справи на розгляд до суду у Херсонській області.
Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 березня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова