Олег Мейдич: Служби у справах дітей необхідно створити у кожній громаді

У процесі децентралізації громади здобули значний ресурс, фінанси та повноваження, а також і велику відповідальність за мешканців своєї громади.

Але на сьогодні ще не у всіх громадах сформовані відповідні соціальні служби. І в процесі формування виконкомів дуже важливим пріоритетом стає утворення служб захисту прав дітей на рівні громад і на рівні новостворених районів.

Адже діти також є членами громади і становлять, зазвичай, п’яту-шосту частину її населення. В умовах децентралізації служба у справах дітей в РДА зникає, а бази даних потрібно передавати на місця, у громади.

Хтось має працювати з цими особистими даними, дбати про права дітей та добру опіку над ними. Саме тому в кожній громаді мусить бути створена служба у справах дітей.

А поки триває цей перехідний процес не можна допустити передчасного масового скорочення чисельності працівників, які займаються захистом прав дітей і піклуванням про дітей-сиріт. Це питання викликало надзвичайний суспільний резонанс.

Тому сьогодні я разом з колегами підтримав проєкт Постанови №5006 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.

Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова