Рівно рік тому, 21 липня 2019 року, Україна обрала депутатів Верховної Ради IX скликання. Серед тих, кому громадяни довірили представляти свої інтереси у парламенті, маю честь бути і я. Відповідальність перед своїми виборцями відчував і відчуваю неймовірно гостро, і ця відповідальність лише підкріплюється тим фактом, що я був обраний по мажоритарному округу, а не по партійних списках.
Рік моєї депутатської діяльності пройшов у плідній, часом важкій та напруженій праці. У стінах Верховної Ради я відстоював, відстоюю та відстоюватиму надалі інтереси громадян. Весь цей рік я докладав зусиль для вирішення на законодавчому рівні соціальних проблем та для зміцнення демократії в Україні.
Проти грального бізнесу та продажу землі, за законність та демократію
Без жодних сумнівів я проголосував за скасування депутатської недоторканності, оскільки переконаний: перед законом мають бути рівні всі громадяни України. Мені не потрібна недоторканність. Народний депутат є провідником інтересів громадян, він – «інструмент» для перетворення народної волі у закон.
Водночас я не підтримав відверто антинародні ініціативи влади. Як перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики голосував проти продажу чи не найголовнішого національного надбання – української родючої землі. Так само я голосував проти легалізації брудного грального бізнесу та проти бездумного перекроювання мапи України, яку влада називає «законом про утворення і ліквідацію районів».
Разом з тим я вітаю будь-які ініціативи, спрямовані на боротьбу з корупцією та зміцнення законності у державі. Парламентська фракція ВО «Батьківщина», членом якої я є, ініціювала створення Тимчасової слідчої комісії для розслідування корупційних схем у владі. Комісія довела, що лише з податку на додану вартість за 2019 рік було вкрадено 40 мільярдів гривень.
На захисті соціальної справедливості
Головний пріоритет моєї роботи – вирішення соціальних проблем, забезпечення державної підтримки для всіх нужденних. За рік я вніс до Ради 40 законопроєктів. Серед них більшість спрямовані захист людей з інвалідністю, дітей та пенсіонерів, зокрема:
– Законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення розмірів академічної та соціальної стипендій;
– про внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо підвищення розміру стипендії та щорічної допомоги;
– про внесення змін до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» щодо збільшення пільг для дітей із багатодітних сімей;
– про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення адміністрування отримання податкових пільг підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю;
– про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні;
– про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення розмірів пенсій при призначенні, відновлення щорічного березневого осучаснення пенсій та підвищення індексації пенсій;
– про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами;
– про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо збільшення періоду відпустки у зв’язку з пологами та збільшення розміру допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
– про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини.
Окрема увага – ветеранам війни та громадянам, постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС, виражена в окремих законопроєктах:
– про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни;
– про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо забезпечення лікування постраждалих громадян та збільшення для них пільг.
«Битва» за здоров’я мешканців округу
На виборчому окрузі №18, мешканці якого обрали мене своїм депутатом, найбільш гостро стоять проблеми галузі охорони здоров’я. Разом зі своєю командою я відстоюю право на існування лікарень у малих населених пунктах, які мають бути ліквідовані внаслідок оптимізації.
На мою думку, така «оптимізація» може призвести до того, що люди, які й так не можуть придбати необхідні ліки через брак коштів, фізично не зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу, оскільки найближча лікарня знаходитиметься за десятки кілометрів.
Тож я направив звернення до галузевого міністерства, де наполягаю на збереженні медичних закладів на селі.
Коли ж в Україну прийшов коронавірус, я не лишився осторонь. З березня я допомагаю медичним закладам, передав засоби індивідуального захисту районним лікарням Немирова, Погребища, Іллінців, Оратова, Липовця, а також у Дашівську міську лікарню. Іллінецька лікарня отримала ще й апарат ШВЛ. Крім того я власним коштом профінансував проведення ПЛР-тестів для 50 медиків Калинівської ЦРЛ.
Попереду ще багато роботи на окрузі та у Верховній Раді. Щиро дякую всім, хто віддав за мене голос влітку минулого року. Роблю все, аби виправдати очікування мешканців 18 округу. Не підведу!
Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 липня 2020 року.