Олег Мейдич: Православна віра – наріжний камінь, на якому стоять основи української культури та ментальності

Вітаю всіх громадян із Днем хрещення Русі-України!

Ось вже 1032 роки історія України тісно пов’язана із православ’ям. Сьогодні, 28 липня, у День пам’яті рівноапостольного князя Володимира Святославовича, ми святкуємо чергову річницю хрещення Русі-України. Вирішальна роль цієї події в процесі творення української нації та державності не підлягає жодним сумнівам.

Вже понад тисячу років християнство східного обряду є оберегом русинів-українців. В оточенні не завжди привітних та дружніх сусідів, православ’я залишалося тим чинником, що відрізняв нас з-поміж інших народів і не давав розчинитися серед них.

Так, нині Україна є полікультурною країною, де всі конфесії мають рівні права, а релігія відокремлена від держави. Втім, православна віра є саме тим наріжним каменем, на якому стоять основи української культури та ментальності. Весь світ знає Україну завдяки Києво-Печерській лаврі, Софії Київській та Києво-Могилянській академії, яких не було би без православ’я. Свою давню історію ми знаємо завдяки «Повісті минулих літ», написаної монахом Нестором. Коли нам страшно чи боляче, ми підсвідомо хрестимося та згадуємо Господа, навіть якщо ніколи в житті не носили хрестик та не ходили до церкви.

Без хрещення Русі сучасна Україна та українці були б зовсім іншими. Тож, як народний депутат, я вітаю не лише православних вірян, а всіх громадян нашої країни з визначною подією, що зробила нас тими, ким ми є!

Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 липня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова