Олег Мейдич: Надбавок для Апарату Нацради з питань телебачення і радіомовлення не буде

Після внесення поправок 306 та 375 колегою по фракції ВО «Батьківщина» Оленою Кондратюк підтримав у другому читанні та в цілому Проєкт Закону № 4107 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».

306 правка стосується посадових окладів для членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Цією правкою прирівняли надбавки  до тих, які є в президії Верховної Ради України. Тобто голова Національної ради буде мати ті самі надбавки, як спікер Верховної Ради, заступники будуть мати, і члени Нацради будуть мати такі самі надбавки, як президія Верховної Ради, а не 40 відсотків. Тобто  12 тисяч гривень, 11 і 11 тисяч – для кожного члена Національної ради. А не 40 тисяч гривень,  35, 37 і так далі.

375 правка стосується процедури звільнення членів Нацради в разі неприйняття їхнього звіту у Верховній Раді. Ця правка регулює якраз питання звітності через постанову Верховної Ради, як це було зараз в сучасних умовах, а не прогалиною в Регламенті й дає можливість відкликати в разі поганої звітності членів Нацради – так само як має право це робити Президент України.

Загалом Законом  № 4107 передбачена реформа Нацради. Після набуття ним чинності суб’єктами подання на членів Нацради від ВР буде фракції та групи (одна фракція – одне подання), а також громадські організації та творчі спілки (одна громадська організація – одне подання). При цьому голосувати будуть окремо по кожному кандидату.

Також кандидатів чекатиме обов’язкова спеціальна перевірка відповідно до закону «Про запобігання корупції». На перевірку відводиться до 25 днів.

Крім того, закон передбачає дотримання гендерної рівності. Якщо на вакантні посади кілька кандидатів отримують однакову кількість голосів, то перевагу буде надано кандидату тієї статі, представників якої менше серед вже чинних членів органу.

Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 червня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова