Олег Мейдич: На підтримку органічного виробництва в Україні піде 50 мільйонів гривень

Відповідно до експертної оцінки в Україні під органічним землеробством знаходиться 468 тис. га, що складає 1,1% від земель сільськогосподарського призначення.

В секторі працює 618 операторів, серед яких 470 сільськогосподарських виробників, які потребують державної підтримки та захисту.

А відтак, підтримавши проєкт закону № 5440 Про внесення змін до розділу XI «Перехідні положення» Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» за основу і в цілому, держава гарантує підтримку виробників органічної сільськогосподарської продукції.

Метою цього проєкту закону є недопущення зупинення торгівлі органічною продукцією на території України, пов’язаного з неможливістю виконання вимог Закону, а також усунення перешкод для отримання українськими виробниками державної підтримки у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

Для вирішення зазначених проблем пропонується:

1) дозволити виробникам, які маркують свою продукцію як органічну за іноземними стандартами, реалізовувати та маркувати цю продукцію на законних підставах до 1 липня 2024 року (строк зумовлений тим, що для рослинництва має пройти мінімум 2 роки перехідного періоду на органічне виробництво);

2)  дозволити українським виробникам, які виробляють органічну продукцію за іноземними стандартами, отримувати у 2021 році державну підтримку (у 2021 році ці кошти вже закладено у бюджет у розмірі 50 млн грн і якщо українські виробники їх не отримають у цьому році то наступного року ймовірність, що їх знову виділять мала).

Ці кошти  будуть спрямовані наступним чином:

1) бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – у розмірі 5 тис. грн, але не більше 100 тис. грн на одного оператора (загальна сума 30 млн грн);

2) бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби, ідентифікованої та зареєстрованої відповідно до законодавства станом на 01 серпня поточного року – у розмірі 5 тис. грн на 1 голову ВРХ (загальна сума 15 млн грн);

3) часткове відшкодування вартості витрат на проведення сертифікації продукції органічного виробництва – у розмірі 30% (без урахування податку на додану вартість), але не більше 20 тис. грн на одного суб’єкта господарювання (загальна сума 5 млн грн).

Така державна підтримка розрахована приблизно на виплату 300 виробникам за напрямком на одиницю оброблюваних угідь, субсидія з розрахунку на одну голову ВРХ передбачає виплати на 3 тис. голів, і відшкодуванням вартості витрат проведення сертифікації зможуть скористатися близько 300 виробників.

Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 липня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова