Порядок денний парламенту почав формувати народ, який виходить на вулиці.
Про це заявив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту.
«Зараз склалася унікальна ситуація: парламент, який не має більшості, перестав бути дієздатним, але порядок денний парламенту почав формувати народ, який виходить на вулиці», – зазначив він.
Сергій Соболєв звернув увагу на події, які відбувалися останнім часом у суспільстві та у ВР.
«Подивіться, що сталося за останній місяць. Мораторій на землю, про який казали, що його не можливо запровадити, проголосували аж бігом, коли зрозуміли, що почнуться протести аграріїв. Казали, що не можливо зняти 15% з пенсій. А коли люди вийшли на протести, то моментально внесли законопроект і зняли 15%. Виникло питання щодо вкладників банків – моментально президент за два дні поспіхом зліпив законопроект і вніс його у парламент. Реально люди почали формувати порядок денний парламенту, в якому не має більшості», – уточнив представник «Батьківщини».
За словами Сергія Соболєва, на жаль, законопроект, внесений президентом, «не вирішує питання всіх вкладників, зокрема юридичних осіб, не вирішує загальне питання повернення всіх вкладів».
При цьому Соболєв нагадав, що фракція «Батьківщина» за підсумками зустрічей з ошуканими споживачами фінансових послуг зареєструвала два законопроекти і наполягає на їх терміновому включенні до порядку денного та ухваленні в парламенті.
Заступник Голови фракції також закликав владу відповідально ставитися до вирішення найважчих економічних проблем.
«Ми знову повертаємося до старих страшних часів, коли мінімальний прожитковий рівень буде вдвічі менший, ніж мінімальна заробітна плата. Ви бачите, як курс гривні відреагував на мінімальну заробітну плату? На жаль, ні уряд, ні президент, ні їхні фракції у Верховній Раді не знають, що робити. Коли не знаєте що робити, то хоча б прислухайтеся до опозиції!» – наголосив Сергій Соболєв.
Народний депутат також нагадав: «Помилка Януковича, Кучми та інших полягала в тому, що вони завжди вважали, що народ – це ніщо, що все обійдеться і що ні за що не доведеться відповідати, коли цього вимагають люди».