Нова Конституція змінить життя людей на краще, – Юлія Тимошенко

За новою Конституцією люди мають диктувати владі, що робити, а не навпаки. Таким має бути завдання нового Основного закону.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявила Юлія Тимошенко.

Усі 27 років незалежності, зазначає вона, хтось говорить і робить заяви від імені українського народу, прикриваючись його статусом. Настав час змінити підхід – люди мають почати диктувати владі, що робити, переконана лідер партії.

«У Конституції США, ухваленій 1787 року, написано: «Ми, народ Сполучених Штатів…» Так само починається Конституція Франції: «Ми, французький народ…». Так само і в Японії та в інших цивілізованих країнах світу. Конституція – прерогатива народу. Але! Тільки в нашій Конституції 1996 року народові відведені другорядні ролі. «Верховна Рада від імені народу України», – написано там. Відчуваєте різницю?» – наголошує Юлія Тимошенко.

На думку лідера «Батьківщини», ані вибори, ані революції, змінюючи обличчя при владі, не змінили життя людей. Тому зараз самі громадяни мають підготувати і ухвалити свою власну Конституцію – правила, за якими житиме держава.

«Чому ми хочемо, щоб вона була народною? Та тому що завжди всі зміни до Конституції, нова Конституція в 96-му році, приймалися за спиною людей, в кулуарах. Ніколи люди не брали участь у розробці тих правил життя, які б їх влаштували. І тому зараз настав час. Нам треба разом, всім суспільством, за участі інтелектуальної частини всіх наших інституцій розробити нову народну Конституцію», – заявила Юлія Тимошенко.

На її переконання, ухвалювати нову Конституцію потрібно не в парламенті, де «сидить частина тієї мафії, з якою люди борються багато років», а на Всенародному референдумі.

«Тоді чиновники не володітимуть людьми і не диктуватимуть їм, як жити, а призначатимуться суспільством і відповідатимуть перед ними. Нам потрібна Конституція як Біблія, яку неможливо не виконати, і яка реально змінить наше життя», – наголосила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова