Нова Конституція стане спільним здобутком інтелектуалів усієї країни, – Юлія Тимошенко

Нова Конституція буде консенсусом інтелектуалів України, а не політиків. Вона матиме на меті зруйнувати кланово-олігархічну систему, яка не дає державі стати на ноги.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час зустрічі з інтелектуальною  елітою у Кривому Розі.

Лідер «Батьківщини» переконана в тому, що Україні сьогодні вкрай необхідно змінити систему організації життя, ухваливши Новий Основний закон.

Юлія Тимошенко назвала 5 основних вад старої Конституції, які не дають країні розвиватися.

По-перше, зазначила вона, – це двовладдя: «Конфлікт президента та прем’єра закладений в самій Конституції. Не може в країні працювати дві стратегії».

По-друге, повна безконтрольність та безвідповідальність. Голова партії навела приклад ситуації з екологією у Кривому Розі.

«Чому ніхто не контролює підприємства, які довели екологію до такого стану, чому ніхто не притягує до відповідальності тих, хто порушує екологічні норми? Тому що у країні понад 20 років діє кланово-олігархічний консенсус: усі між собою домовились. І сьогодні великі кланові структури керують і політикою, і економікою», – сказала політик.

І так відбувається за всіма напрямами: «Для проведення референдуму за народною ініціативою і дострокового оголошення виборів президента потрібно рішення самого президента. Ви багато президентів знаєте, які своїм указом це ухвалять? Хто має право садити високопосадовців за корупцію? Генпрокуратура. А на кому в нас тримається корупція? На президенті. А хто призначає Генпрокурора? Президент».

Третя вада старої Конституції – відсутність судової системи. Усі реформи, які провела влада, не привели до народження чесного суду, наголосила Юлія Тимошенко.

Четверта вада – не працює  місцеве самоврядування

«У стратегії  президента «2020» передбачається 65% грошей залишити  на місцях, у громадах. Відкриваю бюджет – ледве 30%. Чи може так далі тривати, коли з міста забирають всі гроші нагору, а потім піпеткою капають вниз, якщо місто не завинило перед президентом?» – обурилася лідер партії.

І останнє, на чому наголосила Юлія Тимошенко: «Потрібно ухвалити Нову Конституцію, яка не під кого не буде зроблена, яка не створить для президента унікальної влади, що дозволятиме всіма керувати».

«Наша мета – зібрати велику інтелектуальну команду зі всіх куточків України. Вони мають сказати, чи погана чи гарна концепція Нової Конституції, у якій руйнується кланова система», – підсумувала Голова партії.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова