Ні виборчим маніпуляціям влади, – заява партії

Партія «Батьківщина» зі здивуванням і занепокоєнням зустріла повідомлення про рішення Центральної виборчої комісії щодо призначення проміжних виборів у 208 окрузі на 25 жовтня, одночасно із місцевими.

Ухваливши відповідну постанову, ЦВК грубо порушила виборчі закони й процедури, права громадян і створила підстави для оскарження результатів майбутнього волевиявлення.

Закон про вибори народних депутатів України чітко вказує, що у випадку загибелі парламентаря-мажоритарника перевибори на окрузі, де його було обрано, мають відбутися не пізніше 60 днів після його смерті, тобто у серпні 2020 року.

Замість суворо дотримуватися норм права, ЦВК, абсолютна більшість членів якої є представниками президентської політичної сили, вдається до відвертих маніпуляцій. Цим вони не просто підривають довіру до виборчого процесу ще до його старту, а й ставлять під сумнів його легітимність.

Об’єднання довиборів до Верховної Ради із місцевими виборами створить на окремому окрузі непотрібне навантаження на членів комісій і точно не сприятиме якості обох перегонів.

«Батьківщина» розцінює рішення Центральної виборчої комісії як спробу влади затягнути виборчий процес і створити преференції для власного висуванця.

Ми вимагаємо від президента, який має абсолютний контроль над ЦВК, згадати, що він, насамперед, є гарантом конституційних прав українців, а вже потім лідером партії, яка через свою антинародну політику невпинно втрачає підтримку людей.

Довибори у 208-му окрузі мають відбутися у суворій відповідності до закону! А глава держави має керуватися законами, а не корпоративними інтересами свого оточення.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова