Непрофесійність чиновників веде Україну до катастрофи в енергетичній галузі, – Олексій Кучеренко звернувся до керівництва держави

Енергетична галузь і сфера надання житлово-комунальних послуг перебувають без професійного управління та без злагоджених дій для забезпечення їх безперебійної роботи, і тому опинилися на межі катастрофи. Якщо негайно не вирішити накопичені проблеми – матимемо непоправні наслідки для економіки нашої країни та суспільства.

На цьому наголосив депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко у депутатському зверненні до Президента, Голови Уряду та Голови Верховної Ради України.

«На тлі викликів, що постали перед Україною через поширення коронавірусної хвороби, колапс енергетичної галузі, який дедалі стрімко поглиблюється, ставить під загрозу надання населенню нашої країни не лише якісних комунальних послуг, а взагалі спроможність надання таких послуг, як електроенергія, природний газ, холодна й гаряча вода, водовідведення», – вважає народний депутат.

На думку політика, негайного реагування потребують проблеми зі збільшенням заборгованості за комунальні послуги, зменшенням українського вуглевидобутку, занепадом атомної генерації, зупинкою балансуючих потужностей ТЕС, невиплатою виробникам за «зеленим» тарифом, бездіяльністю в завершенні реформи ринку електроенергії.

Олексій Кучеренко звернув особливу увагу вищого керівництва держави на те, що законом про запобігання поширенню COVID-19 було заборонено нарахування і стягування пені з громадян за несвоєчасну сплату за комунальні послуги. Також посадовці різних рівнів закликали громадян не сплачувати за комунальні послуги «off-line», тож більшість сприйняли це як можливість не сплачувати за них взагалі, що спричинило стрімке збільшення рівня неплатежів. Водночас підприємства, що надають комунальні послуги, не були звільнені від санкцій за невиконання ними зобов’язань перед контрагентами.

«Цим створюється новий ланцюг боргів, які в умовах форс-мажорних обставин майже не матимуть шансів бути погашеними. Вже зараз підприємства-надавачі комунальних послуг стикаються з проблемами відсутності фінансів для виплати заробітних плат своїм працівникам і забезпечення їх засобами захисту», – застерігає народний депутат.

Ще одна вкрай важлива проблема в цій сфері, переконаний Олексій Кучеренко, – це відсутність якісної законопроектної роботи Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

«З лютого 2020 року голова профільного комітету пан Герус не проводить засідання, не запропоновано жодних ініціатив для забезпечення стабільності та безперебійної роботи енергетичного сектору в період карантину. Замість системної роботи, співпраці з членами комітету та учасниками ринку електроенергії, з його ініціативи схвалена низка відверто лобістських законів та намагання проштовхнути питання, які перебувають поза межами повноважень комітету: призначення поза конкурсними процедурами членів НКРЕКП і звільнення професійних керівників державних компаній», – обурюється політик.

Викликає занепокоєння у народного депутата і негативна практика проштовхування через органи виконавчої влади непрофесійно підготовлених і сумнівних за змістом  підзаконних актів, які не відповідають викликам, що постали перед країною, а також відсутність належним чином обраного міністра енергетики та захисту довкілля України.

«Вбачаю за доцільне розробити Програму щодо подолання критичного стану в сферах енергетики та комунальних послуг, обрати фахового Міністра енергетики та захисту довкілля України, а парламенту – надати правову оцінку роботи Андрія Геруса на посаді голови профільного комітету. Нехтування озвученими проблемами може стати фактором, який стане «чорним лебедем» для суспільства, економіки та влади нашої країни», – переконаний Олексій Кучеренко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова