Необхідно негайно припинити брудний бурштиновий кримінал, – Сергій Євтушок

«Батьківщина» вимагає терміново поставити на розгляд у парламенті питання щодо легалізації видобутку бурштину.

Про це заявив член фракції Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«Батьківщина» вимагає від парламентської більшості негайно розглянути законопроекти, які мають врегулювати відносини між старателями та державою і припинити розгул злочинності в регіоні», – наголосив парламентар.

Так, Сергій Євтушок є співавтором проектів законів «Про видобування та реалізацію бурштину» №1351-1 (документ уже понад рік чекає другого читання у парламенті), та «Про старательську діяльність» №2013.

«Становище в регіоні дійсно є дуже гострим, гинуть люди. Кривава перестрілка, що відбулася на Житомирщині, вкотре показує, що ситуація вийшла з-під контролю. Ми готові розглянути будь-які поправки до цих законопроектів, аби їх було прийнято. Адже лише врегулювання цього питання на законодавчому рівні може вирішити проблему та нарешті зв’язати руки брудному криміналу», – зазначив член фракції «Батьківщина».

Євт

Він також нагадав, що у поданих «Батьківщиною» пропозиціях, зокрема, щодо дохідної частини бюджету на 2017 рік, чітко прописано, що легалізація видобутку бурштину може приносити державі додатково понад 5 млрд гривень щорічно.

За словами Євтушка, це лише мінімальна сума, яку міг би отримати український бюджет від цієї величезної тіньової індустрії. Але ця пропозиція, на жаль, не була врахована.

«Закон, що легалізує видобуток бурштину, не має підтримки у парламентській більшості лише з однієї причини: ці величезні статки осідають у кишенях тих же корупціонерів. «Кришування» цього питання відбувається саме у найвищих кабінетах центральних органів влади України», – підсумував народний депутат від «Батьківщини».

Читайте також:
Сергій Євтушок: Потрібно заблокувати видачу спецдозволів на користування природним надрами

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова