«Батьківщина» закликає посилити інформаційну безпеку та боротьбу з кіберзлочинністю

Фракція «Батьківщина» закликає підтримати законопроект щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок на пленарному засіданні під час розгляду законопроекту №2133а, співавторами якого є члени фракції Андрій Кожем’якін та Владислав Бухарєв.

«Наша країна перебуває в стані гібридної війни, а на законодавчому рівні досі не створено механізмів, які би запобігали правопорушенням у сфері інформаційної безпеки», – наголосив парламентар.

Євтушок також розповів про прикрий інцидент, який стався на Рівненщині. Там силами волонтерів та всіх небайдужих було зібрано гроші для операції Андрію Усачу, воїну АТО, який ледь не втратив життя на Луганщині. А згодом з банківської картки, на яку були перераховані благодійні гроші, було викрадено 90 тисяч гривень.

«До сьогоднішнього дня не проведено розслідування, оскільки в українському законодавстві не передбачено можливості отримання доступу до електронної бази банку. Навіть для розкриття злочинів!» – наголосив депутат.

Євтушок

Сергій Євтушок зауважив, що у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю чітко передбачене право для всіх відповідних підрозділів отримувати необхідну для проведення розслідування інформацію за письмовими запитами керівників СБУ, МВС та інших правоохоронних органів.

«Сподіваюсь, прийняття даного законопроекту дасть можливість розкрити цей та інші злочини у сфері кіберзлочинності. Ми повинні дати механізми боротьби з колаборантами, які ведуть підривну «гібридну» війну в середині нашої країни», – підсумував народний депутат від «Батьківщини».

Як зазначив автор законопроекту, голова профільного комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, метою документу є визначення основних напрямів державної політики та функції суб’єктів забезпечення національної безпеки у сфері забезпечення кібернетичної безпеки України, визначення реальних і потенційних загроз Національній безпеці України кібернетичного характеру.

кожемякінТакож передбачається запровадження в законодавство нових термінів, зокрема, «кібернетична безпека» та «кібернетичний простір» («кібербезпека», «кіберпростір»).

Для цього законопроектом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема, до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до закону про оперативно-розшукову діяльність і про Службу безпеки України, про контррозвідну діяльність, про основи національної безпеки, про розвідувальні органи і про телекомунікації.

За словами голови профільного комітету, Служба безпеки України, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство юстиції підтримують законопроект.

Андрій Кожем’якін зауважив, що прийняття законопроекту є вкрай необхідним для запобіганням загрозам безпеки держави в інформаційній сфері та кібернетичному просторі.

«Особливо це важливо під час війни, яка сьогодні йде на території України», – наголосив парламентар.

Сьогодні законопроект №2133а було направлено на повторне перше читання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова