Не більше року у СІЗО: Сергій Власенко внесе до ВР законопроєкт про обмеження слідчих дій до 12 місяців

Взяття особи під варту має відбуватись тільки за наявності доказів винуватості цієї особи. Недопустимо, щоб люди роками сиділи в СІЗО без суду і слідства. В цьому криється непрофесіоналізм правоохоронної системи.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко у своїй авторській Youtube-програмі «Політичний нафталін».

На прикладі кейсів Михайла Головка та Ігоря Гуменюка нардеп розповів, як в Україні «гучно та піарно» відбуваються затримання людини без наявності у слідчого та прокурора достатніх доказів винуватості цієї особи.

«Перебування людини в СІЗО протягом 7 років без визнання цієї людини винною у скоєнні злочину є абсолютно чітким порушенням всіх чинних українських законів, а також міжнародних зобов’язань України, тому що Європейська конвенція з прав людини вимагає щодо кожної людини розгляд її справи в розумні строки», – нагадав Сергій Власенко.

Для виправлення цієї ситуації народний депутат від «Батьківщини» пообіцяв внести до парламенту законопроєкт, який обмежує перебування людини під вартою після вручення їй повідомлення про підозру і до початку судового засідання в один рік.

«Якщо протягом року прокуратура не змогла передати матеріали до суду, це означає, що доказів недостатньо. Або не треба людину затримувати», – переконаний Сергій Власенко.

На його думку, ситуація з необґрунтовано тривалим перебуванням людини в СІЗО без вироку суду стала можливою через запит людей на лінчування, а не на справедливий розгляд справи у суді.

«Треба проводити глибокі реформи, треба відновлювати здоровий глузд у роботі правоохоронних органів і повертати закон в їхню роботу», – наголосив нардеп.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова