Настав час Україні робити ставку на себе, – Юлія Тимошенко

Україна має покладатися насамперед на себе і прагматично долати загрози глобального світу.

Про це заявила Юлія Тимошенко на Національному форумі «Нова стратегія миру та безпеки», який сьогодні проходить у Києві.

За її словами, наразі існує три нові фундаментальні зміни, які роблять світ ще більш небезпечним, а життя людства – непрогнозованим. Саме про ці глобальні тренди йшлося на останній Мюнхенській конференції, де була присутня лідер «Батьківщини».

Перша загроза: США, на лідерстві яких зберігався статус-кво у глобальному світі щонайменше 70 років, добровільно вирішили зменшити свою лідерську роль: «Місце стабільного глобального лідера напівпорожнє. І світ залежить від того, хто посяде це лідерське місце».

Ще один виклик світового масштабу – впевнене заміщення ліберально-демократичного вектору розвитку людства на авторитарний.

«Права та свободи людей, незалежні суди, демократичні вибори починають зазнавати глобальної поразки. Це означає, що закладається стратегія домінування сили над усіма іншими правами та цінностями разом з посиленням ролі авторитарних лідерів у глобальному просторі», – пояснила лідер партії.

Ще один небезпечний сучасний тренд, переконана Юлія Тимошенко, – це початок глобальної дезінтеграції.

«Час, коли ми могли повністю покладатися на інших, добіг кінця. Гасло «Один за всіх, а всі за одного» в глобальному просторі замінюється на інше: «Кожен сам за себе», – констатувала лідер «Батьківщини».

Вона також  нагадала, що Україна впродовж своєї історії програвала ставки на інших лідерів. Саме тому настав час вже робити ставку на себе, наголосила Голова партії.

«Світ влаштований так, що поважають сильних, а перемагають тільки могутні. Ми мусимо стати сильними і навчитися перемагати. Сильна Україна не потрібна нікому, окрім нас. І тільки ми можемо її такою створити. Імунітет нації – у власних силах, впевненості і потужності», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Окрім того, лідер «Батьківщини» попросила заступника Голови партії Григорія Немирю стати координатором комісії з вивчення глобальних ризиків. У повну силу ця комісія запрацює після президентських виборів, але зараз вже розпочинається її формування і визначення головних завдань, відповідно до національних інтересів України, зауважила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова