Наш шлях – справжня свобода місцевого самоврядування, – Юлія Тимошенко

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що зміни до Конституції в частині децентралізації влади повинні розширювати повноваження місцевих громад, а не призводити до фактичного посилення центральної влади.

Про це Голова партії заявила сьогодні на з’їзді Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

«Наша команда була і є за децентралізацію влади. Але ми не збираємося виховувати в Україні нових царів. Децентралізація мусить бути збалансованою, професійною, яка принесе місцевому самоврядуванню в першу чергу незалежні фінанси, а по-друге, право управляти своїми фінансами», – сказала вона.

Зокрема, лідер партії «Батьківщина» вважає неприйнятним надання префектами значних повноважень при відсутності відповідальності перед громадами.

«Ми не можемо допустити, щоб нові префекти не мали ніякої відповідальності перед громадами. І якщо сьогодні достатньо частини Ради, щоб дати президенту сигнал усунути корумпованого губернатора, то зараз це прибирається», – пояснила народний депутат.

На думку Юлії Тимошенко, реальне та ефективне розширення повноважень місцевих громад можливе, але зміни до Конституції в частині децентралізації повинні бути внесені за умов єдності суспільства та консенсусу політичних сил.

«Але ми не розглядаємо зміни до Конституції, в яких будуть безпрецедентно збільшуватися повноваження президента, в тому числі даючи право призупинити діяльність місцевої громади указом президента. Наш шлях – справжня свобода органів місцевого самоврядування!» – наголосила лідер партії «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова