Народні депутати від «Батьківщини» Борис Тарасюк та Альона Шкрум разом із українськими парламентарями беруть участь у 138-ій Асамблеї Міжпарламентського союзу (МПС), яка проходить у Женеві (Швейцарія).
Представники «Батьківщини» долучилися до роботи статутних органів МПС.
Зокрема, Альона Шкрум та Борис Тарасюк взяли участь у засіданні Постійного комітету з питань миру і міжнародної безпеки, на якому відбувалося голосування за резолюцію на тему «Збереження миру як засіб досягнення сталого розвитку».
Зазначимо, що до проекту документу було подано 132 поправки. Глава української делегації Борис Тарасюк висловив позицію щодо кожної поправки, яка була неприйнятною для України. Так, парламентарій критично висловився щодо проведення останньої Асамблеї МПС в Росії, яка здійснила агресію і захопила частину території іншого члена МПС – України.
«Агресія країни, що зазіхає на територіальну цілісність інших незалежних країн, таких як Грузія, Молдова, вбиває безвинних громадян Сирії, використовує терористичні методи, щоб порушити суверенітет інших держав, як це мало місце нещодавно у Солсбері (Великобританія), втручається у процес проведення демократичних виборів в інших країнах, застосовуючи кібератаки по всьому світу, має бути зупинена!» – наголосив політик.
Окрім того, коментуючи поправку країни-агресора щодо підвищення довіри у міжрелігійному та міжетнічному діалозі, Борис Тарасюк нагадав про репресії, які вчиняє РФ по відношенню до кримських татар і українців в незаконно окупованому Криму.
Ще одним майданчиком для спільних напрацювань у рамках Асамблеї став Форум жінок-парламентаріїв та семінар з питань захисту біженців.
«Жіноче лобі в Асамблеї МПС надзвичайно сильне, жінки надають поправки до кожної резолюції та активно просувають питання гендерної рівності. Очевидно, що Україні час підхоплювати світову тенденцію президентства жінок і в парламенті, і в країні», – підсумувала вона.
У ході дискусії під час семінару з питань захисту біженців Альона Шкрум наголосила на важливості вирішення саме причин, які спричиняють конфлікти та війни, а також звернула увагу міжнародної спільноти на ситуацію із понад 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб в нашій державі, яка виникла як наслідок російської агресії проти України.
Зазначимо, що на цьогорічній Асамблеї обговорюватимуться наступні питання: посилення парламентського внеску у вирішення глобальних проблем, пов’язаних з міграцією; підтримання миру як засобу досягнення сталого розвитку, подолання недостатнього представництва жінок у політиці, залучення приватного сектору до розвитку поновлюваних джерел енергії та створення стійких та безпечних суспільств.
Нагадаємо, що Міжпарламентський Союз був створений ще у 1889 році з метою просування демократії, рівності, прав людини, сталого розвитку та миру. Україна не брала участь у минулорічному засіданні Асамблеї, оскільки воно проходило в Російській Федерації й закликала інші країни бойкотувати засідання в Санкт-Петербурзі.