«Нафтогаз» треба ліквідувати, адже він є осередком корупційних оборудок, – Юлія Тимошенко

НАК «Нафтогаз України» має бути ліквідовано, адже ця структура є осередком корупційних оборудок з викачування бюджетних коштів для компаній-монополістів через субсидії на житлово-комунальні послуги.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила в ефірі програми «Шустер LIVE».

«Йдеться про 51 млрд гривень, заплановані на субсидії. Ці кошти переправляють на НАК «Нафтогаз», яка є корупційною структурою і яку треба терміново ліквідувати. Ця компанія нічого не робить: не транспортує, не видобуває. Це такий онкологічний наріст, який доїть всю країну», – пояснила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» вважає, що  для суттєвого збільшення зарплат та пенсій людям достатньо половини суми, яку спрямовують на субсидії. Однак, стверджує Тимошенко, корупційна влада не зацікавлена у відновленні платоспроможності громадян, адже тоді вона втратить можливість витягувати через НАК бюджетні гроші для монополістів-постачальників комунальних послуг.

Політик також нагадала, що в парламенті давно вже зареєстрований проект постанови про створення ТСК щодо корупційної діяльності НАК «Нафтогаз України», однак документ не ставиться на розгляд та голосування.

«Їм треба перерахувати ці субсидії на НАК «Нафтогаз України», на «Укргазвидобування», а там вони їх ділять. Розумієте, який цей пиріг солодкий! Або ми їх зупинимо, або вони будуть і далі так з країною поводитися», – зазначила вона.

Юлія Тимошенко також висловила обурення надвисокими зарплатами та преміями керівників НАК «Нафтогаз України», про що стало відомо після нещодавнього затвердження урядом Гройсмана фінансового плану цієї державної компанії на 2016 рік.

«За результатами 2016 року у «Нафтогазі» нарахували собі премію у розмірі по півмільйона доларів для кожного члена правління. Це по 13 мільйонів гривень кожному. Скажіть, будь-ласка, – за що? За те, що вони людей поставили на межу виживання? Бо грошей у людей на життя немає», – наголосила політик.

Ціну на газ для населення у 285 дол. за тисячу кубометрів, яку встановив уряд Гройсмана, лідер «Батьківщини» вважає незаконною та захмарною. За її словами, собівартість газу власного видобутку складає 18 доларів США за тис. кубометрів.

Політик також нагадала слова експерта з Віденського інституту економіки, який в ефірі «Шустер LIVE» заявив, що ціна на газ має бути втричі нижчою.

Екс-прем’єр-міністр навела приклад Казахстану, де ціна на власний газ для людей складає 82 дол. США за тисячу кубометрів і є достатньою для розвитку газодобувної галузі цієї країни.

«Це означає, що було б оптимально продавати газ для населення в Україні за 85-100 доларів за тисячу куб. метрів. Така ціна забезпечувала б рентабельність на рівні мінімум 50 відсотків. У ціну також було б закладено і транспортування, і витрати на розвиток», – пояснила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» нагадала, що оскаржує в суді незаконні дії уряду Гройсмана щодо встановлення ціни на газ, що призвело до суттєвого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Фотогалерею можна переглянути за посиланням.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова