Надія Савченко відмовилась від пільг за участь в АТО

Народний депутат від «Батьківщини» Надія Савченко відмовилась від пільг за участь в АТО та закликатиме інших, хто повернувся з війни неушкодженим, вчинити так само.

Про це вона заявила сьогодні під час прес-конференції в прес-центрі ВО «Батьківщина».

За словами Савченко, справжні учасники АТО стоять на передовій хлопці по два роки, при чому хлопці навіть не оформлені в армії.

Як зазначила політик, «ці добровольці готові вмерти за Україну», а інші їздять на два дні на Донбас, щоб отримати статус учасника АТО, а згодом – пільги.

«Це залежить від внутрішнього патріотизму людини. Хтось приїжджає справді захищати свою країну і готовий вмерти за неї. А хтось їде в зону АТО на два-три дні, щоб отримати «корочку», – обурилась Савченко.

Вона вважає, що така ситуація створить величезні проблеми для післявоєнної країни.

«Уявіть собі, коли ми матимемо цілу країну «атошників», з якими ми не будемо знати, що робити. Тому що всі пільги, які їм нарахує держава, впадуть на плечі їх матерів, дружин і навіть дітей. Повернувшись з АТО, я вирішила, що відмовлюсь від статусу учасника бойових дій. Бо вважаю, що я повернулась з руками і ногами. Я не каліка, можу працювати, і не вважаю за потрібне брати за це якусь грошову подяку від мого народу, який і без того бідно живе. Запропоную так само вчинити усім хлопцям, за виключенням інвалідів, яким справді буде потрібна ця допомога», – наголосила Надія Савченко.

_APX1863

Депутат зауважила, що навіть після Другої світової війни ветеранів почали вшановувати тільки тоді, коли країну підняли з руїни.

«Потрібно підняти Україну на ноги після війни, підняти економіку, зажити заможно і тільки потім подякувати всім, хто відстояв країну на передовій», – пояснила член фракції «Батьківщина».

Водночас Савченко звернула увагу на те, що зараз важко розібратися, хто на Донбасі воював, а хто просто приїхав і поїхав.

«На війні кожен знає, хто як воював. І повірте, нагорода знайде свого героя – Господь все бачить», – додала льотчиця.

Надія Савченко на прохання журналістів також пояснила походження 200 тис грн у своїй податковій декларації, які задекларовані  як «подарунки».

Ще під час перебування у в’язниці Канада нагородила її премією «Світло справедливості» – це 12 тисяч доларів, які після сплати податків отримала сестра Віра в сумі 9600 тис. дол.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова