Мораторій на продаж землі має бути продовжено, – Вадим Івченко

Аграрні асоціації України одностайно виступають за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко за підсумками засідання робочої групи «Розвиток агропромислового виробництва та оптимальна модель ринку сільськогосподарської землі», яке відбулося у межах доопрацювання Нового економічного курсу Юлії Тимошенко.

За словами парламентаря, свою позицію фермерські об’єднання відстоюватимуть у вівторок, 18 грудня, під стінами Верховної Ради, адже цього дня буде розглядатися пакет аграрних законопроектів.

Лише тоді, коли вдасться подолати рейдерство і права землевласників будуть захищеними, можна запроваджувати ринок землі, наголошують експерти.

А поки провідні економісти, представники фермерських союзів та науковці шукають оптимальні шляхи для розвитку АПК і роблять акцент на детінізації ринку землі.

«Наше бачення – це соціальна ринкова аграрна економіка: люди з допомогою землі мають отримати собі зайнятість, можливості розвитку сімейних ферм та кооперації. Для середніх підприємців – це кредити на переробку та оновлення виробництва, для великих – відкриття нових міжнародних ринків», – пояснив керівник робочої групи, яка доопрацьовує аграрний розділ Нового економічного курсу Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова