Михайло Волинець: Законодавча провокація чи диверсія проти працюючих українців

Лобісти від великого бізнесу в Раді мають намір проштовхнути через парламент чергову ініціативу, що остаточно має суттєво розв’язати руки роботодавцям.

Йдеться про законопроєкт 5371 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність.

Прикриваючись словом «спрощення», автори проєкту відверто провокують масові протестні настрої і масові колективні трудові конфлікти через порушення фундаментальних трудових прав:

дозволяючи самодурство роботодавців при звільненні найманих працівників,

самовільне визначення не передбачених законом обов’язків,

погіршення умов оплати праці та виплати її лишень раз на місяць (примусова безоплатна робота протягом місяця),

примус до роботи у небезпечних умовах праці та ще й без належного інформування про це працівника….

ЗАЗНАЧЕНЕ грубо суперечить:

Конституції України щодо недопущення звуження прав,

численним нормам Конвенцій МОП, що ратифіковані Україною,

Європейській соціальній хартії,

глави 21 «Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей» Розділу V «Економічне та галузеве співробітництво»,

численним Директивам Європейського Союзу, до якого Україна прискорено прагне вступити.

До речі ЖОРСТКУ й негативну оцінку цьому провокаційному проєкту надав парламентський Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Негативна оцінка 5371 надана численними правозахисними організаціями як в Україні, так і міжнародними, зокрема Міжнародною конфедерацією профспілок та Міжнародною організацією праці.

Нещодавно парламентом прийнято Закон про дерадянізацію, яким чітко визначено завдання Уряду – підготувати протягом року проєкт Трудового кодексу, а не займатись вибірковим протаскування однобічних клаптевих «новел».

Отже, законопроєкт 5371 має бути відхилений, а автори проєкту мають бути засуджені за спробу спровокувати негативні процеси у сфері трудових відносин в умовах воєнного часу.

Бо на часі формування системного європейського Трудового кодексу, який стане рушійною силою повернення заробітчан і вимушених переселенців з-за закордону для розбудови нашої країни!

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 травня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова