Михайло Волинець: Потрібно перестати закривати очі на проблеми енергетичної галузі й почати їх вирішувати

Влада мусить нарешті вивести підприємства вуглевидобувної галузі з режиму простою, повернути тисячі працівників на робочі місця, виплатити зарплатну заборгованість та відновити роботу ринку збуту вітчизняного вугілля.

На цьому наголосив голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат від «Батьківщини» Михайло Волинець під час зустрічі ініціативної групи від вугледобувних підприємств, профспілковців Донеччини та Львівщини з народними депутатами України.

«Наповнення місцевих бюджетів, стабільна робота інфраструктурних об’єктів, лікарень, шкіл, дитячих садків – у шахтарських містах все залежить від роботи вугільних підприємств. Шахти знаходяться в простої. Ті, що минулого року були перспективними, зараз майже доведені до банкрутства. У людей не витримують нерви – сьогодні вони на знак протесту блокують магістралі. Завтра, якщо законні вимоги не будуть виконані, шахтарі готові йти на Київ», – зауважив Михайло Волинець.

Говорячи про алгоритм подальших дій, присутній на зустрічі народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко зазначив, що, насамперед, треба зупинити злочинну діяльність, а потім – розпочати практику щотижневого звіту виконавчої влади, в особі прем’єр-міністра України, очільника міністерства енергетики щодо розв’язання оперативних питань галузі.

«На моє переконання, і я направив запити до НАБУ та СБУ, закупівля електроенергії з-за кордону з Росії, особливо минулого року, привела до руйнації енергетики України. Від Добропілля до Львівщини: розвал, простій, голодні сім’ї. Хіба це не злочин? СБУ має розглядати таку діяльність за статтею про державну зраду, а НАБУ – за статтею про збагачення.
Влада має відкривати кримінальні провадження і допитувати народних депутатів, членів НКРЕКП, які були й залишаються причетними до злочинних схем. За законом, винні мають понести кримінальну відповідальність та повернути до бюджету вкрадені сотні мільйонів гривень», – додав Валентин Наливайченко

Нагадаємо, минулого тижня депутати фракції «Батьківщина» у парламенті ініціювали створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування причин кризи в енергетичній галузі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова