Михайло Волинець: Урядовий закон про мобілізацію не має бути прийнятий в його запропонованому вигляді

Цей документ несе чимало загроз і порушує Конституцію.

Зрозуміло, що під час великої війни, масштабної агресії не обійтись без мобілізаційних заходів.

АЛЕ. Ці заходи мають бути справедливими, Конституційними і в жодному разі не мавпувати рішення ворога, не бути подібними до тих, що приймає і реалізує кремль.

Фракція «Батьківщина» в парламенті НЕ голосуватиме за чинну версію законопроєкту про мобілізацію, бо як справедливо зазначила Юлія Тимошенко:

«Не можна забирати на фронт 25-річну молодь і напівсліпих інвалідів, і при цьому не мобілізовувати силовиків із податкової.

Не можна планувати мобілізацію жінок та не пускати на фронт навчених і досвідчених добровольців, старших за 60 років.

Не можна карати 5 роками позбавлення волі за непроходження медкомісії та понижувати у правах за першу ж неявку до військкомату у той час, коли «блатні» корупціонери святкують мільйонні весілля…»

Від себе окремо додам щодо мобілізації людей з інвалідністю.

До Незалежної профспілки гірників України надходить чимало запитань щодо справедливості урядових рішень стосовно людей, які втратили своє здоров’я на виробництві.

Тисячі наших профспілкових колег і добровільно, і за мобілізацією з 2014 року служать в лавах ЗСУ. Але проєктом закону передбачено мобілізацію людей, які втратили одне око або мають сліпоту на одне око, параліч кисті руки, куксу верхньої кінцівки, відсутність пальців на руці, куксу стегна або гомілки, укорочення ноги на 7 см чи більше, відсутність нирки, легені або сечового міхура, мають неоперабельний дефект щелепи, при якому людина не може нормально жувати та інше.

При тому за дужки мобілізаційної ініціативи винесено чимало чиновників, силовиків, імітаторів бурхливої діяльності…

От і ду-май-те.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 грудня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова