Михайло Волинець: Урядові пропозиції щодо «модернізації трудового законодавства» – це прямий інтерес роботодавців

Чим далі – тим цікавіше тасується колода карт, в яку планують розіграти права українських працівників.

Наші західні профспілкові колеги – Європейська федерація профспілок державних службовців (EPSU), яка об’єднує профспілки з усієї Європи та представляє 8 мільйонів працівників, оприлюднила цікаві матеріали, які викривають, по-перше, технології, а по-друге, інтересантів просування в Україні антитрудового законодавства. Законів і норм, якими планують остаточно знищити соціальний діалог і встановити монополію роботодавця на рішення.

«Головна мета неоліберального проєкту реформування економіки – зміцнити позиції роботодавців, олігархів та багатіїв», – йдеться у зверненні EPSU.

Відповідно до документів, які надаються Європейською федерацією профспілок державних службовців (EPSU), український уряд для просування «реформи» трудового законодавства користується послугами консалтингової компанії Abtassociates. Побратими з EPSU говорять про Abtassociates як про компанію, що фінансується через організації, близькі до уряду Великобританії.

Погодьтеся, цікавий виходить план з формування безправної робочої сили в Україні.

З тих матеріалів, що отримав я – очевидною є добре пропрацьована стратегія, якою планувалося докорінно змінити думку громадськості (згідно з аналітикою тієї ж агенції Abtassociates вона НЕ на користь запропонованих урядом реформ трудового законодавства). Український народ планували, а скоріше досі планують переконати у необхідності так званої реформи.

Ця стратегія була представлена урядовцям і рекомендована для використання офіційними та лояльними до уряду ЗМІ, а також визначеним списком громадських діячів, лідерів громадської думки для виступів на підтримку реформи. Стратегія включає аргументи для протидії профспілкам та створення антипрофспілкового клімату у суспільстві.

Закордонні консультанти радять уряду використовувати «емоційні меседжі» та пропонують держчиновникам влаштовувати неофіційні (неформальні, без запису) зустрічі з блогерами, впливовими особами, чиновниками і депутатами: «…Під час неофіційних зустрічей з лідерами громадської думки, блогерами, редакторами ЗМІ ви можете зробити розширену презентацію…, а також підтримати партнерів» – йдеться в тій стратегії.

Мені, колегам: Юлії Тимошенко, Андрію Павловському, Григорію Осовому, Національній асоціації адвокатів України та іншим – в цій стратегії навіть присвячена окрема сторінка під назвою «Опоненти»…

Нагадаю, що протягом останніх 1,5 років профспілкам вдається заблокувати урядові пропозиції щодо «модернізації трудового законодавства», за якими прихований прямий інтерес роботодавців. Щобільше, подані урядом ініціативи щодо трансформації чинного трудового законодавства критично оцінили експерти Міжнародної організації праці, Міжнародної та Європейської конфедерацій профспілок, Європейської комісії.

Втім, якщо зміни до трудового законодавства мають таке вмотивоване, впливове лобі – боротьба триватиме.

Дякуємо колегам з Європейської федерації профспілок державних службовців за небайдужість до наших проблем та викриття груп і механізмів впливу на трудові відносини в Україні!

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 листопада 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова