Михайло Волинець: Українці заслуговують на гідний рівень оплати праці

Зареєстрував під номером 2378 законопроєкт про реалізацію вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці.

Цим кроком ініціюю початок реального виконання Конституції України щодо забезпечення права українців заробляти собі на життя працею. На гідний, достатній рівень життя для себе і членів сім’ї.

До сьогодні державна політика дискримінувала працівника в його праві мати заробіток, що покривав би не тільки його особисті видатки, а й брав до уваги потреби родини на оплату життєво необхідних товарів і послуг: на житло та житлово-комунальні послуги, на харчування та медикаменти, на одяг і транспорт, тощо.

Тому принциповою новацією законопроєкту є визначення розміру мінімальної зарплати не тільки виходячи з потреб працівника, а й з урахуванням сімейних потреб, зокрема неповнолітніх членів родини.

Оплата праці кваліфікованих робітників має відбуватись на основі тарифної сітки, де в базу розрахунку також закладається оплата з урахуванням запитів сім’ї.

Наступними кроками на шляху реалізації права працівників на належну зарплату будуть:

– повноцінна ратифікація Європейської соціальної хартії саме в частині забезпечення достатнього розміру оплати праці;
– визначення цивілізованої величини прожиткового мінімуму для всіх категорій (для тих, хто працює – з урахуванням потреб повноцінного відтворення та розвитку трудового потенціалу);
– запровадження оподаткування трудового доходу лише в частині, що перевищує видатки на відтворення трудового потенціалу та обов’язкових сімейних видатків, причому ці податки мають бути принаймні не більшими, ніж податки з нетрудових доходів.

Наразі законопроєкт (№2378) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці» має пройти обов’язкове обговорення в профільному Комітеті Парламенту, яким і буде ухвалено рішення чи рекомендувати ВРУ ухвалити його у першому читанні.

Як розумієте, рішення членів Комітету з питань соціальної політики та захисту ветеранів мають ґрунтуватися на Конституції й тут усе в порядку. Але чи доведуть колеги на справі свої наміри захищати інтереси працівників? Нехай цей документ стане індикатором їх волі до змін.

Михайло Волинець, депутат від «Батьківщини», Facebook, 8 листопада, 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова