Михайло Волинець: Сума в платіжці за комуналку не може бути вищою за визначений державою прожитковий мінімум

Створити проблему, щоб заднім числом запропонувати шляхи її вирішення. Кабмін звітує про знайдені сьогодні шляхи, що мають відмотати назад підвищені тарифи на газ для населення.

За результатами сьогоднішньої наради за участі керівництва Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператора ГТС та представників Офісу Президента наче сформовано механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу.

Визначені урядовцями шляхи наступні:

Формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України», який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Або посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ (ініціатива «Нафтогазу»). Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.

Наскільки ефективними виявляться запропоновані шляхи вирішення тарифної кризи – буде зрозуміло найближчими тижнями. Сьогодні ж українці, які вже отримали платіжки або тільки готуються побачити оновлені папірці за комірне, готові й далі пікетувати будівлі влади, перекривати шляхи. Бо сума в платіжці за комуналку не може бути вищою за визначений державою прожитковий мінімум, і зрозуміло, що має бути по кишені.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 січня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова