І знову про ілюзію підвищення прожиткового мінімуму.
Як би не намагались «монослуги» в ефірах ТБ виправдати прийняття у першому читанні проєкту закону №3515 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» – все більше правозахисників, правозахисних організацій говорять про приховані у документі загрози.
За красивою назвою ховаються норми, які не просто навряд покращать матеріальне становище, купівельну спроможність українців. Зовсім навпаки.
Дивіться, не вдаючись до тонкощів та нюансів, загрози законопроєкту №3515 на поверхні. «Слуги народу» хочуть:
Обмежити сферу застосування прожиткового мінімуму (він не застосовуватиметься для встановлення розмірів стипендій, допомоги по безробіттю).
Встановити прожитковий мінімум у відсотках до середньомісячної заробітної плати в Україні попереднього року з урахуванням прогнозної інфляції. За експертними розрахунками це може призвести до зниження розміру прожиткового мінімуму майже на 25%.
Запровадити встановлення єдиного прожиткового мінімуму, без його диференціації залежно від соціальних і демографічних груп населення (дітей різного віку, працездатного та непрацездатного населення).
Скасувати норму про встановлення розміру мінімальної заробітної плати не нижче від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Скасувати наявні гарантії щодо визначення розміру мінімального посадового окладу (тарифної ставки) працівників бюджетної сфери.
Окремо і тим більше у купі із запропонованими змінами до трудового законодавства, ця й інші «людино орієнтовані» ініціативи «слуг народу» можуть призвести до зміни системи соціального захисту в Україні. Скажете – куди ще гірше? Як бачите, є куди.
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 9 червня 2021 року.